Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Zelena dolina v novi preobleki – morda bolj ......


LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU

| |
19.08.2014      11:37
A A

Zelena dolina v novi preobleki – morda bolj privlačna za najemnike?


Vrzdenec – Na objektu Zelena dolina, v katerem trenutno obratuje le lokal Studenec, so v poletnih mesecih zamenjali streho in del fasade; dela je Občina Horjul financirala s sredstvi iz zbranih najemnin.


Deli:

Večji del vaškega življenja in druženja na Vrzdencu se odvija v okolici gasilskega doma in Zelene doline – objekta, v katerem je pred časom še delovala trgovina, danes pa obratuje le lokal oziroma diskoteka Studenec. Zato je prav, da je »vaško jedro« dobilo novo podobo. Občina Horjul, ki je vse od ustanovitve leta 1998 pravna naslednica in lastnica objekta, se je odločila, da z denarjem iz zbranih najemnin financira njegovo obnovo. Na podlagi prejetih ponudb so izbrali izvajalca, podjetje Šušteršič, d. o. o., iz Logatca, in ta je v drugi polovici julija zamenjal streho na celotni zgradbi, v prvi polovici avgusta pa so prebarvali napušč ter obnovili fasado na sprednjem delu zgradbe – ta dela je opravilo domače podjetje, Slikopleskarstvo G&G Boštjan Grdadolnik, s. p.

Kdo ve, morda bo objekt zaradi nove zunanje podobe bolj privlačen tudi za katerega od potencialnih najemnikov prostorov, v katerih je nekoč potekala trgovinska dejavnost. Po besedah Roberta Kranjca, vrzdenškega svetnika in predsednika PGD Vrzdenec, za omenjene prostore namreč aktivno iščejo najemnika. »Dejavnost sicer ni določena, a bi bili najbolj veseli nadaljevanja trgovinske, ki jo posebno starejši v vasi zelo pogrešajo,« pravi. Sicer pa bo, po besedah zaposlenih na Občini Horjul, z morebitnimi novimi najemniki prostorov v objektu na parcelni št. 358/10 kaj kmalu sklepalo pogodbo Prostovoljno gasilsko društvo Vrzdenec, ki bo glede na določila zakona o gasilstvu pridobilo lastninsko pravico nad celotnim objektom. Tako naj bi bilo tudi prav, saj se je projekt, ki je bil med gasilci sprejet leta 1970 ter je vključeval gradnjo gasilskega doma s trgovino in gostinskim lokalom, zasnoval in uresničil s samoprispevki vaščanov ter njihovim prostovoljnim delom.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.