Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

delno oblačno
Popoldne bo delno jasno, predvsem po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 9, na Primorskem do 15 °C.
1°C | 8°C
nedelja, 19.11.2017
1°C | 8°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
1°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
7°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mešani pevski zbor PD Horjul uspešno sledi ......


KULTURA

| |
13.01.2016      15:23
A A

Mešani pevski zbor PD Horjul uspešno sledi svojim ciljem


Ob začetku sezone 2015/16 smo si člani in članice MePZ z zborovodjem Dušanom Ješelnikom na čelu zastavili obsežen plan dela za celotno leto. Prvi del, ki je pretežno sestavljen iz božičnega programa, je že za nami, v bližnji prihodnosti pa nas že čakajo novi nastopi, ki zahtevajo obsežno pripravo.


Deli:

Letošnjo sezono smo namesto septembra začeli že sredi avgusta, saj smo s skupnimi močmi prostore za vadbo osvežili, pospravili in pevsko sobo pripravili za nove pevske užitke. Vaje enkrat tedensko potekajo v Prosvetnem domu Horjul, radi pa se odpravimo tudi na tradicionalne dvodnevne intenzivne vaje, ki smo jih letos izvedli v Domu Medved na Medvedjem Brdu. Poleg druženja in zabave so vaje prinesle tudi dobre rezultate – predelali smo veliko novih pesmi, utrdili stare in pripravili božično-novoletni program. Ponudbe za nastope v času božičnih praznikov so kar deževale in z veseljem smo se odzvali prav na vsako izmed njih.
Prvega v nizu koncertov smo sredi decembra izvedli v Domu starejših v Horjulu. Ta nastop se nam je še posebej vtisnil v spomin, saj sta bila zadovoljstvo in iskreno veselje stanovalcev najlepše darilo ter pohvala za nas pevce, da delamo dobro. Iztekajoče se staro leto nam je ponudilo še nekaj priložnosti za nastope, in sicer: 26. decembra smo v družbi celotnega prosvetnega društva sodelovali na prireditvi Pri dedku doma, peli pri maši v uršulinski Cerkvi svete Trojice v Ljubljani in frančiškanski cerkvi Marijinega oznanjenja ter pri maši v Horjulu, sodelovali pa smo tudi na božično-novoletnem koncertu na Svetem Urhu. Pri vseh nastopih so nam pomagali solisti Matija Bizjan, Maja Ceglar, Darja Vevoda, organistka Polona Gantar ter pianistki Nadja Rus in Petra Nagode, za kar se jim najlepše zahvaljujemo. Odziv poslušalcev je bil izvrsten in nam je dal nov zagon; zvok, ki prihaja iz srca, v prazničnem času zazveni še bolj doživeto in toplo. Čeprav je bil veseli december poln nastopov in koncertov, pa smo našli čas tudi za druženje izven pevske sobe, koncertnih dvoran, cerkva …; s pesmijo smo zabavali mimoidoče na bregu Ljubljanice, se veselili tombole oziroma obdarovanja, ki smo ga priredili v prazničnih dneh, poskrbeli pa smo tudi za čisto pravo podoknico ob rojstnem dnevu.

V letošnjem letu je zbor okrepilo kar nekaj mlajših članov in članic, ki so poskrbeli za svežino in veselje, hkrati pa tudi za mladostnejši zven zbora. Da pevec postane samostojen, se otrese treme in se zlije z ostalim zborom, je potrebnega kar nekaj časa, pripovedujejo pevci, ki v zboru prepevajo že preko 40 let. V naravi skupine, kot je naša, je, da doživlja vzpone in padce, vesele in žalostne trenutke, zamenja številne zborovodje in člane. Vsak začetek sezone je prepojen s pričakovanjem, kaj bo prineslo novo leto, kakšne uspehe bomo doživeli in kakšne težave skupaj prebrodili. Vsi pevci smo del celote in vsak zase je pomemben del našega mozaika, ki mu piko na i postavi izkušen in prizadeven dirigent Dušan. Želimo si, da bi v drugem delu sezone prav tako uspešno nizali uspehe, nastope in koncerte, na katere vas že zdaj lepo vabimo. 


Blanka Delalut
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.