Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Zbrali skoraj 22 ton kosovnih odpadkov ter ......


OBČINSKE, SOSED SOSEDU

| |
13.04.2016      15:02
A A

Zbrali skoraj 22 ton kosovnih odpadkov ter preko 600 gum


Horjul, 4. april – Pri Športnem parku Horjul je tudi to pomlad potekalo redno zbiranje kosovnih in nevarnih gospodinjskih odpadkov, električne in elektronske opreme ter gum.


Deli:

Velik kup odvečnih predmetov in izdelkov iz različnih materialov je nastal pri Športnem parku Horjul, kjer je tudi to pomlad Občina Horjul organizirala redno zbiranje kosovnih in drugih nevarnih odpadkov iz gospodinjstev. Tokrat je bil ponedeljek določen za zbiranje in le na ta dan naj bi bilo dovoljeno na dogovorjeno mesto odložiti odvečne kosovne in druge nevarne odpadke. A mnogi se občinskega obvestila niso držali, je povedal eden od občinskih javnih delavcev, saj je bilo odlagališče dodobra zapolnjeno že v nedeljo in zato tudi nadzor nad odloženim ni bil možen v celoti. Tako kot to, so nekateri nevede ali vede spregledali tudi vsakič znova ponavljajoča se obvestila, ki občane seznanjajo s tem, kaj sodi in kaj ne med kosovne in nevarne gospodinjske odpadke, električno in elektronsko opremo. Kljub vsemu je v ponedeljek delo potekalo nemoteno. Vozila z odvečnimi izdelki so prihajala v kolonah in poskrbeti je bilo potrebno za hitro razlaganje. Javni delavci so delo opravljali povsem brezhibno. Kot so že vajeni, so jim tudi to pot družbo delali zbiralci železa, ki so poskrbeli, da uporabni predmeti in izdelki, ki so še imeli kakšno denarno vrednost, niso romali na odlagališče pač pa v njihova vozila. V torek je tako pooblaščeno podjetje Snaga odpeljalo v ljubljanski regijski center za ravnanje z odpadki skoraj 22 ton kosovnih odpadkov, več kot 7 ton oziroma preko 600 avtomobilskih in tovornih gum pa je prevzelo podjetje Get inženering. Vsi, ki vas je tokratni odvoz prehitel, boste morali počakati do jeseni, lahko pa kot plačniki enkrat na leto izkoristite brezplačen individualni odvoz kosovnega materiala ali pa nenevarne odpadke kadarkoli v času uradnih ur odpeljete na zbirališče Barje.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.