Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 18.12.2017

jasno
Danes bo deloma sončno z zmerno oblačnostjo, po nekaterih nižinah bo vztrajala megla ali nizka oblačnost. Najvišje temperature bodo od -4 do 2, na Primorskem okoli 8 °C.
-4°C | 3°C
torek, 19.12.2017
-4°C | 1°C
sreda, 20.12.2017
-4°C | 2°C
četrtek, 21.12.2017
-5°C | 4°C
petek, 22.12.2017
-2°C | 3°C
Opozorila
Ponedeljek, 18.12.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
3°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Božično-novoletni koncert v cerkvi sv. Urha


KULTURA, SOSED SOSEDU, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
14.01.2014      21:34
A A

Božično-novoletni koncert v cerkvi sv. Urha


V nedeljo, 29. decembra 2013, ob 18. uri se je v cerkvi sv. Urha že dvanajsto leto zapored odvijal božično-novoletni koncert. Organizacija dogodka je že tretjič potekala pod okriljem Razvojnega društva Urh, Podolnica.


Deli:

Ob koncu leta zima ni kazala svojega belega obraza, namenila nam je le hlad in dežne kaplje, a vendar to ni zmotilo obiskovalcev koncerta, saj so se ga udeležili v še večjem številu kot preteklo leto. Polno cerkev je ob 18. uri nagovorila Kim Košir in za začetek na oder povabila dekliški pevski zbor Plamen, ki deluje že štirinajst let, letos pod vodstvom Neje Zdešar. Prvemu nastopu je sledil otroški zbor Iskrice, ki ga zadnjih nekaj let vodi Martina Mole, na kitari pa jih spremlja Manca Keršmanec. Za instrumentalni uvod sta poskrbeli Vlasta Čadež in Maša Prebil, učenki glasbene šole Horjul. Vlasta obiskuje 2. razred violine pod mentorstvom Tine Sekula, Maša pa 3. razred klavirja pod mentorstvom Ilonke Pucihar. Sledil je nastop ženske vokalne skupine Ritem srca, ki smo ji lahko na božičnem koncertu prisluhnili že drugo leto zapored. Pod vodstvom zborovodkinje Martine Kavčnik in ob spremljavi kitarista Primoža Križaja so pevke zapele pesmi Krila, Zvezdna noč in Ritem srca. Učenki Ilonke Pucihar, Neža Končan in Polona Krušič, sta štiriročno zaigrali na klavir. Naslednjo glasbeno točko je pripravila Urška Rožmanc, učenka glasbene šole Logatec, kjer že 6. leto igra citre pod vodstvom Kornelije Lovko. Zapeljala nas je s skladbama Cvetje v jeseni in Rajske strune. Z veseljem smo zopet prisluhnili klavirski harmoniki Janeza Dolenca, člana Avsenikove šole iz Begunj. Zaigral nam je Adios nonino Astorja Piazzolle, Madžarsko rapsodijo in Cvrt mahr. Sledil je nastop violinistke Klare Jerovšek, devetošolke OŠ Ivana Cankarja na Vrhniki in učenke glasbene šole Ljubljana Vič - Rudnik. Že osmo leto prebira strune violine pri profesorju Đorđetu Beraku, zadnje leto pa igra tudi klavir pri profesorici Irini Milivojević. Sodeluje v komornih sestavih in je članica simfoničnega orkestra na matični glasbeni šoli. Gostuje tudi pri simfoničnih oz. godalnih orkestrih v Ribnici in na Ravnah na Koroškem. Je prejemnica številnih nagrad z domačih (republiških) in mednarodnih tekmovanj. Zaigrala nam je skladbo Salut d'amour, opus 12, Edwarda Elgarja. Za prijeten zaključek koncerta je poskrbel Mešani pevski zbor Prosvetnega društva Horjul pod vodstvom Tatjane Štrbenk s pesmimi Božična uspavanka, Poglejte, čudo se godi in Sveta noč. Pri slednji so se zboru pridružili vsi nastopajoči in s svojimi glasovi preplavili cerkev ter k petju pritegnili še poslušalce.

 

Večer smo zaključili ob dobrotah, ki so jih pripravile gospe iz Podolnice, in strnili vtise s prireditve ter se dobre volje odpravili proti domu. Razvojno društvo Urh, Podolnica se vsem donatorjem zahvaljuje za pomoč pri organizaciji in upa, da se bodo poslušalci radi vrnili na koncert ob izteku leta, ki se je komaj dobro začelo.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.12.2017
Danes ni dogodkov.
26.12.201 | Šole in vrtci
Pohod po poti Cankarjeve matere
26.12.201 | Šole in vrtci
Pohod po poti Cankarjeve matere

Bodite prvi pri oddaji mnenja.