Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Aktivno polletje društva Urh


ŠPORT, KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
26.05.2014      23:26
A A

Aktivno polletje društva Urh


Razvojno društvo Urh si že od samega začetka prizadeva krepiti vezi med krajani, da bi kot skupnost ostali kar najbolj povezani. S številnimi prireditvami in dogodki, ki so postali tradicionalni, pa smo vstopili tudi v letošnje leto.


Butara velikanka
Butara velikanka
Deli:

Po božično-novoletnem koncertu, ki smo ga množično obiskali, smo se zopet srečali na tekmovanju Klobasa in kruh leta. Na februarsko nedeljo smo se zbrali v gasilskem domu, kjer sta komisiji že čakali na letošnje izdelke. Obiskovalci smo imeli kaj videti in okusiti, saj nas je pričakalo 15 slastnih klobas in ravno toliko hrustljavih hlebčkov, za piko na i pa še sladki domači krofi. Ob dobrotah in žlahtni kapljici smo nestrpno pričakovali rezultate tekmovanja. Klobaso leta je izdelal Metod Smrtnik, najboljši kruh pa je spekla Štefka Verbič. V prijetnem vzdušju in ob okušanju zmagovalnih dobrot smo druženje nadaljevali do poznega večera in že kovali načrte za naslednji projekt.

V času velikonočnih praznikov je po vasi završalo in začele so se priprave za izdelavo butare velikanke. Teden pred cvetno nedeljo smo začeli zbirati in pripravljati material za izdelavo precej daljše butare od lanske predhodnice. Butara je pod spretnimi rokami začela nastajati v soboto, naslednje jutro, na cvetno nedeljo, pa se je zbralo kar 17 nosačev, da bi jo odnesli na blagoslov v Horjul. S šurkovimi čepicami smo se poenotili in kot prava ekipa suvereno zakorakali po vasi. Tik pred Horjulom, ko so bile roke že utrujene, nas je prijetno presenetila dobrodošlica. Ob postanku so nas pričakali tudi podolniški otroci, ki so izdelali svojo butaro ter jo ponosno postavili ob bok velikanki. Po blagoslovu so otroci svojo sklenili podariti župniku, velikanko pa smo odnesli nazaj proti domu. Kot vsako leto so nas tudi letos gostoljubno sprejeli znanci iz Horjula in Zaklanca. Tudi v domači vasi so nas pričakali odprtih rok ter nam vlili moči še za zadnji podvig. Butaro smo postavili v središče vasi, kjer je s svojo veličastnostjo še lep čas krasila kraj.

Ni preteklo veliko časa, ko je nekaj članov sklenilo preživeti praznik dela v športnem duhu. Na pohod so se odpravili v jutranjih urah, pot pa jih je z vmesnimi postanki vodila na Koreno, nato na Samotorico pa do Šentjošta, kjer so se ustavili na kosilu. Nadaljevali so proti Vrzdencu in se naposled vrnili proti domu. Čeprav se je na športni dan odpravila manjša zasedba kot lani, smo na podlagi vtisov udeležencev sklenili, da ga bomo zagotovo ponovili.

Tako aktivno, kot smo leto začeli, ga bomo nadaljevali tudi v poletju, ki bo predvsem športno obarvano.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.