Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, drugod bo povečini sončno. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Božično-novoletni koncert v cerkvi sv. Urha


KULTURA

| |
15.01.2013      20:29
A A

Božično-novoletni koncert v cerkvi sv. Urha


V nedeljo, 30. decembra 2012, ob 18. uri se je v cerkvi sv. Urha že enajsto leto zapored odvil božično-novoletni koncert. Organizacija dogodka je že drugič potekala pod okriljem Razvojnega društva Urh, Podolnica.


Deli:

Na predzadnji večer starega leta nas ni presenetila snežna odeja, a je mrzlo vreme vendarle opominjalo na zimski čas; toda obiskovalcem ni preprečilo namere, da bi na koncert prišli peš. Ob 18. uri, ko smo se zbrali v cerkvi, nas je nagovorila povezovalka koncerta Nika Škof, ki je na oder povabila ženski pevski zbor Tonja pod vodstvom Jake Jerine. Borovniška dekleta so s svojim nastopom prebila led, sledil pa jim je otroški pevski zbor Iskrice pod vodstvom Mance Keršmanec, ki je najprej zapel samostojno, nato pa še z dekliškim pevskim zborom Plamen pod vodstvom Maruše Mole ter ob klavirski spremljavi Valentine Buh. Letos so prvič nastopila Dekleta in žene z vseh vetrov pod vodstvom Martine Kavčnik, ki prepevajo šele nekaj mesecev. Ta nastop je bil zanje prvi, a vsekakor ne zadnji. Z nastopom nas je razveselil tudi Grega Rus, gimnazijec, ki obenem obiskuje 3. letnik Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, kjer se uči igranja na kontrabas. Mladega in uspešnega glasbenika je na klavirju spremljala že uveljavljena pianistka Nadja Rus, študentka 1. letnika akademije za glasbo. S svojim nastopom sta kot vedno navdušila. V naslednji točki sta se nam predstavila Špela Janša na violini in Miha Pinterič na harmoniki, ki s svojimi inštrumenti navdušujeta že od mladih nog. Sodelujeta v različnih zasedbah, orkestrih in skupinah doma ter v tujini. Uživata v pisanih zvrsteh glasbe, vse od klasičnih stvaritev do etna, narodno-zabavne, ljudske in pop glasbe. Mešani pevski zbor Horjul pod vodstom Tatjane Štrbenk pa nas je s sklopom božičnih pesmi pripeljal do konca koncerta ter zaključil s pesmijo Sveta noč, pri čemer so se mu pridružili tudi poslušalci. 

Prijetnega večera pa s tem seveda še ni bilo konec. Ob topli pijači in prigrizkih, ki so jih spekle Podolničanke, smo strnili vtise s prireditve in se ob pogovoru sprostili, predvsem pa uživali v družbi prijateljev in znancev. V veliko zadovoljstvo nam je bilo, da smo letos gostili navečje število obiskovalcev doslej. To dejstvo si dovolimo razlagati kot uspeh naše prireditve, ki jo bomo z veseljem pripravljali tudi v prihodnje.

Ob tej priložnosti bi rada omenila, da bi nas na koncertu z veseljem nagovoril podžupan Občine Horjul Franci Pišek, ki pa je bil iz zdravstvenih razlogov žal zadržan. Njegov nagovor smo kljub temu objavili na naši spletni strani www.podolnica.si. Velika zahvala gre vsem donatorjem, ki so na kakršenkoli način pomagali pri organizaciji koncerta. Zbrana denarna sredstva bomo namenili našemu projektu Nakup srčnega defibrilatorja, katerega cilj je vedno bližji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.