Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

55 ekip na tekmovanju v spajanju sesalnega ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
12.04.2013      8:43
A A

55 ekip na tekmovanju v spajanju sesalnega voda


Horjul, 16. marec – V športni dvorani OŠ Horjul je v organizaciji PGD Žažar tudi letos potekalo Pokalno gasilsko tekmovanje GZS v spajanju sesalnega voda. Med petnajstimi ekipami članic je vajo najhitreje opravila ekipa PGD Majšperk, ekipa članov iz PGD Tinje pa je zmagala v konkurenci štiridesetih ekip pri moških. Dobro sta se odrezali tudi domači ekipi.


Postroj gasilcev ob zaključku tekmovanja.
Postroj gasilcev ob zaključku tekmovanja.
Deli:

Pred petimi leti je bila s strani PGD Žažar sprejeta odločitev, da poskusijo z organizacijo gasilskega tekmovanja v spajanju sesalnega voda, ki je bila do tedaj za slovensko gasilstvo še novost. Uspešno realizirana odločitev je botrovala temu, da je tekmovanje v Horjulu postalo tradicionalno, kar je prispevalo k boljšemu poznavanju te gasilske tekmovalne discipline, tako med domačimi društvi kot na republiški ravni. To se odraža tudi v številu sodelujočih ekip – pred petimi leti se je na tekmovanje prijavilo 25 ekip iz vse Slovenije, letos pa jih je sodelovalo kar 55, od tega 15 ženskih in 40 moških ekip.

Za zmago niso zadostovali le hitrost, urnost in znanje, temveč je bilo potrebne tudi nekaj športne sreče. Najboljšega izkupička vsega tega je bila pri članih deležna ekipa PGD Tinje, ki je s časom 14,93 ugnala drugouvrščeno ekipo PGD Kebelj 2; ta je vajo opravila v času 15,23. Na tretje mesto se je po uspešnejšem boju z ekipo PGD Šentjošt 1 uvrstila ekipa PGD Zalog pri Cerkljah, nehvaležno četrto mesto je tako osvojila ekipa PGD Šentjošt 1. Druga ekipa PGD Šentjošt 2 je že v prvem krogu naletela na hitrejše člane PGD Stoperce in tako osvojila 33. mesto. Domača ekipa članov PGD Žažar pa je v tretjem krogu zasedla 13. mesto. Med članicami je bila s časom 16,53 nepremagljiva ekipa PGD Majšperk. Z drugim mestom in časom 17,26 se je morala zadovoljiti ekipa PGD Komenda, tretje mesto pa je zasedla ekipa članic PGD Hajdoše.

Močno spodbujanje navijačev na tribunah pa ni pomagalo domači ekipi članic PGD Žažar, ki je ostala tik pred vrati v polfinale in tako osvojila peto mesto. Organizator je moral v skladu s Pravili gasilske službe pripraviti otvoritveno in zaključno slovesnost. Ta je vsebovala tudi težko pričakovano razglasitev rezultatov in podelitev, ki so jo opravili nekateri gosti. Vse sodelujoče ekipe so prejele priznanje za zasluženo uvrstitev, tretjeuvrščeni so iz rok predsednice PGD Žažar Katarine Vrhovec prejeli bronaste medalje in pokale, predsednik GZ Horjul Lado Prebil je podelil srebrne medalje in pokale drugouvrščenim, zmagovalcem pa je zlate medalje in pokale izročil župan Jani Jazbec, ki je čestital prav vsem tekmovalcem. Zahvalil se je organizatorju PGD Žažar, ki je za odlično izvedbo tekmovanja prejel tudi številne pohvale tekmovalcev in gledalcev. Uradni del se je zaključil s spustom zastave in povabilom na sproščeno druženje z ansamblom Prosen.

 

Nadja Prosen Verbič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.