Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Širjenje neresnic o zadolženosti Občine ......


OBČINSKE

| |
29.06.2013      8:14
A A

Širjenje neresnic o zadolženosti Občine Horjul


V zadnji oddaji Tarča na RTV Slovenija 18. 6. je bilo navedeno, da je Občina Horjul na petem mestu po višini zadolženosti na prebivalca.


Župan Janko Jazbec
Župan Janko Jazbec
Deli:

Te navedbe so popolnoma neresnične, saj Občina Horjul že dolga leta posluje brez dolga in posojil, kakor namerava tudi v prihodnje. Na internetni strani Ministrstva za finance, je objavljena tabela o stanju dolga občin in pravnih oseb na lokalni ravni v letih2011 in2010, iz katere je razvidno, da Občina Horjul nima nikakršnega dolga in sicer ne kratkoročnih kreditov, ne dolgoročnih kreditov, ne finančnih  najemov kot tudi ne blagovnih kreditov. Poleg tega lahko s ponosom navedemo, da je koeficient razvitosti Občine Horjul 1,29 kar predstavlja kar 30 % večjo razvitost od povprečno razvite občine v Sloveniji. Prav zanimivo bi bilo izvedeti, kdo ima interes za širjenje laži o uspešnosti majhnih občin, gotovo pa so v ozadju apetiti po uspešnih malih nezadolženih občinah, s katerimi bi si večje občine lahko zagotovile lažje odplačilo njihovih dolgov.

Zagotavljamo vam, da bomo te neresnice raziskali ter zahtevali najmanj njihov preklic ter javno opravičilo.

 

Občina Horjul

Župan Janko Jazbec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.