Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 27°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pokušina vipavskih vin iz rok (bodoče) ......


SOSED SOSEDU

| |
24.09.2013      9:13
A A

Pokušina vipavskih vin iz rok (bodoče) nevestePokušina vipavskih dobrot izpod rok (bodoče) neveste
Pokušina vipavskih dobrot izpod rok (bodoče) neveste
Deli:

Horjul, 7. september – Plakat v Horjulu je sredi septembra vabil na pokušino vipavskih vin. Ljubitelji dobre primorske kapljice so se vabilu odzvali, nekateri so se tam znašli, ker so bili namenjeni v trgovino, drugi pa, ker jih zanimajo dogodki v kraju. Zato smo prireditev obiskali tudi mi. Na naše presenečenje je bilo parkirišče pred trgovino v Horjulu v soboto dopoldne polno in nadvse glasno. Harmonika, slovenska pesem, vriskanje in smeh, k temu pa je nekaj doprinesla tudi dobra vipavska kapljica, ki se je še bolj prilegla ob rezini domačega kraškega pršuta in koščku sira.

A razlog za takšno veselje ni bila le pokušina vin, temveč tudi presenečenje, ki sta ga brata Burjek iz Male ulice pripravila svoji sestri Ani, ki bo kaj kmalu zapustila rodni Horjul in sledila ljubezni, ki jo vodi na Gradišče pri Vipavi. Glede na to, da so Primorci, tako kot Horjulci, poznani kot veseli in gostoljubni ljudje, se bo Ana tam kaj hitro počutila domačo. A lepi spomini na rodni Horjul bodo ostali, tudi na prijetno sobotno presenečenje, ki se je razvilo v pravo malo veselico.

Pa srečno, Ana in Jernej, na skupni poti, naj vama življenje nameni ravno toliko vsega, da bosta srečna.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.