13°C

Evropsko Mladinsko prvenstvo Maribor 2017

| |
21.09.2017      16:25

Od 15. in 17. septembra je potekalo Evropsko mladinsko prvenstvo v judu v Mariboru. V organizaciji judo zveze slovenije ter domačega kluba Branik Broker iz Maribora ter okoliških klubov.

V dvorani Lukna je stopilo v dveh  dneh na blazine 402 tekmovalca iz 41 držav. V nedeljo v ekipni tekmi pa 262 tekmovalcev iz 20 ekip.

V petek je na tatamije stopil naš Staš Kokotovič v kategoriji do 55 kg. Žreb mu je v prvem kolu dodelil tekmovalca iz Armenije Harutyunyan Erika , kateri je bil za našega Staša ki še vedno tekmuje v kadetski kategoriji premočan. Pa vendar je Staš pokazal odlično borbo in pokazal da bo v bodoče pomemben člen Slovenske reprezentance.

V soboto so na blazine stopile višje kategorije . JK Duplek je v reprezentanci zastopala Tamara Kraljić . Žreb ji je dodelil Poljakinjo Anito Formela katera je bila od Tamare težja skoraj za dva krat. Tako da Tamara ni imela nobenih možnostih za preboj v naslednjo kolo.
V soboto smo dobili tudi Evropsko Mladinsko Prvakinjo v kategorijo do 78 kg Klaro Apotekar.

V nedeljo je potekalo še ekipno tekmovanje. Fantje so se prvo kolo pomerili proti Črni Gori  ter izgubili z rezultatom 4 proti 1 in ostali brez uvrstitve. Tretji mesti sta osvojili ekipi Velike Britanije in Rusije, drugo mesto ekipa Gruzije ter prvo mesto ekipa Azerbajzana.

Dekleta so se prvo kolo pomerila z ekipo Hrvaške ter suvereno povedle 3 proti 0 za končno zmago nad sosedi 3 proti 2. V drugem kolu so izgubile proti kasnejšim finalistom ekipi Nizozemske. V popravnih bojih so se pomerile proti ekipi Italije ter s tesnim izzidom v zadnji borbi izgubile 3 proti 2 ter zasedle končno 7. mesto. Tretji mesti sta osvojili ekipi Rusije in Nemčije , drugo mesto ekipa Nizozemske ter prvo mesto ekipa Francije.

slike z evropskega mladinskega prvenstva " tukaj "