Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 30°C
nedelja, 17.08.2018
14°C | 29°C
ponedeljek, 19.08.2018
16°C | 31°C
torek, 20.08.2018
16°C | 31°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 31°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Evropsko Mladinsko prvenstvo Maribor 2017


ŠPORT

| |
21.09.2017      16:25
A A

Evropsko Mladinsko prvenstvo Maribor 2017Deli:
Od 15. in 17. septembra je potekalo Evropsko mladinsko prvenstvo v judu v Mariboru. V organizaciji judo zveze slovenije ter domačega kluba Branik Broker iz Maribora ter okoliških klubov.

V dvorani Lukna je stopilo v dveh  dneh na blazine 402 tekmovalca iz 41 držav. V nedeljo v ekipni tekmi pa 262 tekmovalcev iz 20 ekip. 

V petek je na tatamije stopil naš Staš Kokotovič v kategoriji do 55 kg. Žreb mu je v prvem kolu dodelil tekmovalca iz Armenije Harutyunyan Erika , kateri je bil za našega Staša ki še vedno tekmuje v kadetski kategoriji premočan. Pa vendar je Staš pokazal odlično borbo in pokazal da bo v bodoče pomemben člen Slovenske reprezentance. 

V soboto so na blazine stopile višje kategorije . JK Duplek je v reprezentanci zastopala Tamara Kraljić . Žreb ji je dodelil Poljakinjo Anito Formela katera je bila od Tamare težja skoraj za dva krat. Tako da Tamara ni imela nobenih možnostih za preboj v naslednjo kolo.
V soboto smo dobili tudi Evropsko Mladinsko Prvakinjo v kategorijo do 78 kg Klaro Apotekar.

V nedeljo je potekalo še ekipno tekmovanje. Fantje so se prvo kolo pomerili proti Črni Gori  ter izgubili z rezultatom 4 proti 1 in ostali brez uvrstitve. Tretji mesti sta osvojili ekipi Velike Britanije in Rusije, drugo mesto ekipa Gruzije ter prvo mesto ekipa Azerbajzana.

Dekleta so se prvo kolo pomerila z ekipo Hrvaške ter suvereno povedle 3 proti 0 za končno zmago nad sosedi 3 proti 2. V drugem kolu so izgubile proti kasnejšim finalistom ekipi Nizozemske. V popravnih bojih so se pomerile proti ekipi Italije ter s tesnim izzidom v zadnji borbi izgubile 3 proti 2 ter zasedle končno 7. mesto. Tretji mesti sta osvojili ekipi Rusije in Nemčije , drugo mesto ekipa Nizozemske ter prvo mesto ekipa Francije.


slike z evropskega mladinskega prvenstva " tukaj "
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JUDO KLUB DUPLEK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!