Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-3°C | 5°C
torek, 23.01.2018
0°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 11°C
petek, 26.01.2018
5°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Evropsko Mladinsko prvenstvo Maribor 2017


ŠPORT

| |
21.09.2017      16:25
A A

Evropsko Mladinsko prvenstvo Maribor 2017Deli:
Od 15. in 17. septembra je potekalo Evropsko mladinsko prvenstvo v judu v Mariboru. V organizaciji judo zveze slovenije ter domačega kluba Branik Broker iz Maribora ter okoliških klubov.

V dvorani Lukna je stopilo v dveh  dneh na blazine 402 tekmovalca iz 41 držav. V nedeljo v ekipni tekmi pa 262 tekmovalcev iz 20 ekip. 

V petek je na tatamije stopil naš Staš Kokotovič v kategoriji do 55 kg. Žreb mu je v prvem kolu dodelil tekmovalca iz Armenije Harutyunyan Erika , kateri je bil za našega Staša ki še vedno tekmuje v kadetski kategoriji premočan. Pa vendar je Staš pokazal odlično borbo in pokazal da bo v bodoče pomemben člen Slovenske reprezentance. 

V soboto so na blazine stopile višje kategorije . JK Duplek je v reprezentanci zastopala Tamara Kraljić . Žreb ji je dodelil Poljakinjo Anito Formela katera je bila od Tamare težja skoraj za dva krat. Tako da Tamara ni imela nobenih možnostih za preboj v naslednjo kolo.
V soboto smo dobili tudi Evropsko Mladinsko Prvakinjo v kategorijo do 78 kg Klaro Apotekar.

V nedeljo je potekalo še ekipno tekmovanje. Fantje so se prvo kolo pomerili proti Črni Gori  ter izgubili z rezultatom 4 proti 1 in ostali brez uvrstitve. Tretji mesti sta osvojili ekipi Velike Britanije in Rusije, drugo mesto ekipa Gruzije ter prvo mesto ekipa Azerbajzana.

Dekleta so se prvo kolo pomerila z ekipo Hrvaške ter suvereno povedle 3 proti 0 za končno zmago nad sosedi 3 proti 2. V drugem kolu so izgubile proti kasnejšim finalistom ekipi Nizozemske. V popravnih bojih so se pomerile proti ekipi Italije ter s tesnim izzidom v zadnji borbi izgubile 3 proti 2 ter zasedle končno 7. mesto. Tretji mesti sta osvojili ekipi Rusije in Nemčije , drugo mesto ekipa Nizozemske ter prvo mesto ekipa Francije.


slike z evropskega mladinskega prvenstva " tukaj "
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JUDO KLUB DUPLEK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!