Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
9°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Nadaljevanje gradnje - rekonstrukcije državne ......


OSTALO

| |
04.03.2016      12:38
A A

Nadaljevanje gradnje - rekonstrukcije državne regionalne ceste R3-710/1292 v Sp. DuplekuDeli:

Regionalna cesta R3-710/1292 Maribor - Vurberk – Ptuj, je ena glavnih prometnih žil, ki potekajo skozi našo občino. Obnova in rekonstrukcija predmetne ceste se kot veste izvaja v etapah že vrsto let, skladno z razpoložljivostjo državnih sofinancerskih sredstev za namene rekonstrukcij in novogradenj državnih cest. Občina Duplek si že od ustanovitve dalje prizadeva, da bi se potrebna rekonstrukcija celotnega poteka te državne ceste skozi naselja Zg. Duplek, Sp. Duplek in Dvorjane, izvedla v celoti (torej tudi še manjkajoči odsek od Sp. Dupleka do Dvorjan čez Griht, vendar za ta namen - celotno izvedbo, v proračunu države do sedaj še niso bila  zagotovljena sredstva.

Po več letnem premoru je država v letošnjem proračunu uspela zagotoviti najnujnejša finančna sredstva za rekonstrukcijo naslednje etape in sicer odseka B1, I. etapa, od km 9+800, do km 10+146, v dolžini 346 m od občine do konca naselja Sp. Duplek, s sočasno izgradnjo novega rondoja za odcep Korenske ceste. V sklopu izvedbe bo ob cestišču zgrajen obojestranski pločnik, nov most čez Korenski potok, obnovljena javna razsvetljava, telekomunikacijske povezave, urejeno meteorno odvodnjavanje cestišča ter zgrajeno manjkajoče kanalizacijsko omrežje in novo kanalizacijsko prečrpališče, pri Korenskem potoku. Pričetek gradbenih del je predviden še v mesecu marcu (konec marca) in zaključek vseh del do 30.10.2016.

 

Direkcija RS za ceste že dalj časa načrtuje tudi rekonstrukcijo regionalne ceste R3-710/1292 Maribor-Vurberk-Ptuj skozi Spodnji Duplek do naselja Dvorjane. Po sprejemu podrobnega prostorskega načrta občine Duplek - pri pripravi projektne dokumentacije so bile podane pobude za dodatne prostorske ureditve, vezane na prestavitev lokalne ceste proti naselju Ciglence, s čimer bi zagotovili ustreznejše priključevanje te ceste na regionalno cesto skozi Spodnji Duplek. Pobudo je sprejela tudi Direkcija za infrastrukturo. Kot je znano, se namreč sedanja lokalna cesta proti Ciglencam priključuje direktno in precej strmo na regionalno cesto R3-710, kar pa ne zadostuje potrebnim standardom izgradnje cestnih priključkov na državne ceste. Za sočasno izvedbo priključka Ciglenške ceste v tej fazi rekonstrukcije državne ceste, bo potrebno za ta del pridobiti gradbeno dovoljenje, saj gre za novogradnjo ter tako v občinskem kot tudi državnem proračunu zagotoviti dodatna finančna sredstva za sočasno izvedbo. Idealna rešitev bi bila tudi sočasna izgradnja manjkajočega odseka Korenske ceste, ki se bo prikključeval na novo krožišče. 

Pripravil: Marjan Topič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Duplek? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!