Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, deloma plohe in nevihte, ki so že zajele severozahodne kraje, se bodo razširile na vso Slovenijo ter od severa ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju še do 33 stopinj C.
18°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
četrtek, 29.06.2017
20°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
18°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Obisk ministrice za okolje in prostor v ......


NOVICE

| |
09.03.2016      15:30
A A

Obisk ministrice za okolje in prostor v občini DuplekDeli:

V okviru obiska Vlade RS v Podravski regiji je ministrica za okolje in prostor, Irena Majcen obiskala tudi Občino Duplek in se sestala z županom občine, MItjo Horvatom. 

Sestanka so se udeležili še vodja projekta izgradnje nasipa Nevenka Colnarič, generalni direktor Direktorata za vode in investicije Leon Behin, direktor Direkcije za vode, Tomaž Prohinar in direktor Drava VGP Ptuj, Borut Roškar. 

Ministrica si je ogledala in se sprehodila po protipoplavnem nasipu, pogovor z županom v nadaljevanju pa je tekel predvsem o upravljanju in vzdrževanju nasipa, razmejitvi obveznosti vzdrževanja nasipa in ureditvijo sprehajalne poti po kroni nasipa.  Župan je izpostavil še problematiko Žitečkega potoka in poudaril, da občina pričakuje pri izvedbi omilitvenih ukrepov (nasipa ob potoku) tudi pomoč države ter izvedbo vzdrževalnih in investicijskih del, ki so nujno potrebna za zagotavljanje pretočnosti potoka. 

Po srečanju z ministrico je župan direktorju Direkcije za vode in generalnemu direktorju direktorata za vode podrobneje predstavil še željo občine po ureditvi sprehajalne poti po nasipu in kolesarske poti v sklopu projekta Dravska kolesarska pot. Zaključeno je bilo, da bosta tako direkcija kot ministrstvo skupaj z občino pregledala tehnične rešitve projekta ureditve poti in poskušala skleniti ustrezen dogovor. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Duplek? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!