Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
8°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Leto 2013 v Mešanem pevskem zboru Primus


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
05.02.2014      18:35
A A

Leto 2013 v Mešanem pevskem zboru Primus


Za pevci Mešanega pevskega zbora PRIMUS je pestro leto.


Letni koncert Yugonostalgije
Letni koncert Yugonostalgije
Deli:

 V začetku leta smo svoje poslušalce razveselili z večerom gospel glasbe, lanskim predbožičnim projektom, s katerim smo nastopali tudi izven občinskih meja, v Destrniku.


 Pred naslednjim projektom – Yugonostalgija - smo spremenili ime, saj si želimo, da bi v prihodnje v okviru našega kulturno-umetniškega društva Sv. Martin delovale še druge sekcije in bo tako zbor z novim imenom kot sekcija bolj razpoznaven.


 Na koncert Yugonostalgije smo se pripravljali v Strunjanu, kjer smo poleg petja tudi kuhali, raziskovali slovensko obalo in vsaj za en vikend spustili možgane na pašo. Mnoge so izbrane pesmi za poletni koncert ponesle nazaj v mladost in otroštvo, nekateri so jih spoznali prvič, vsi pa smo bili navdušeni, da jih bomo peli. Naše navdušenje smo želeli prenesti tudi na poslušalce in v njih prebuditi duh nostalgije in spomine na posebne dogodke ter vsakodnevno življenje v naši nekdanji državi.


 Sezono smo zaključili s piknikom, kjer smo si ogledali posnetke s koncerta in ugotovili, da kitare in bobni vendarle niso bili toliko preglasni, da pa jih bomo v prihodnje vseeno morali malce utišati.


Poletje smo preživljali vsak po svoje, septembra pa smo ponovno zavihali rokave in se lotili priprav na tradicionalni predbožični koncert.


 Tokrat smo za vas pripravili skupek izbranih, za nas najlepših božičnih pesmi, ki smo jih do sedaj prepevali v predbožičnem času. Do konca smo jih spilili na intenzivnih pevskih vajah, na katerih smo bili zadnji vikend v novembru. Tudi tokrat tam nismo samo peli, ampak smo se spoznavali, iskali zaklad in tekmovali. Pesmi smo predstavili na predbožičnem koncertu, 21. 12. 2013 v cerkvi Sv. Martina pri Vurberku.

 

                                                

 

                                                    Mešani pevski zbor Primus in predsednica Darja Pavlin
Povezave:KUD Sv. Martin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO UMETNIŠKO DRUŠTVO SV. MARTIN? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!