Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

oblačno
Popoldne bo sončno z občasno spremenljivo oblačnostjo, nastalo bo nekaj ploh. V severni Sloveniji bo zapihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
-3°C | 6°C
ponedeljek, 22.01.2018
-3°C | 6°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
1°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mednarodni simpozij in otvoritev stalne ......


KULTURA, TURIZEM, DOGODKI

| |
24.03.2014      14:38
A A

Mednarodni simpozij in otvoritev stalne razstave na Vurberku


V petek, 21. marca 2014, je v Kulturnem domu Korena potekal mednarodni simpozij z naslovom Rusi med drugo svetovno vojno in med NOB v Jugoslaviji


Odprtje razstave na gradu Vurberk. Foto: Sašo Korošec
Odprtje razstave na gradu Vurberk. Foto: Sašo Korošec
Deli:

Simpozij je potekal v organizaciji občine Duplek in Medikohistorične sekcije Slovenskega zdravniškega društva. Doc. dr. Sapač je uvodoma predstavil grad Vurberk, njegove začetke, žalosten konec in možnost rekonstrukcije gradu, v katerem je v 20.letih 20. stoletja začel delovati sanatorij ruskega Rdečega križa za pljučne bolezni.

 

V nadaljevanju so strokovnjaki iz Srbije in Hrvaške predstavili delovanje Rusov na zdravstvenem področju v času NOB. Vrhunec simpozija ša je bilo zagotovo obujanje spominov ga. Evgenije Korošec iz Bohinja, ki je živela Vurberku v času delovanja ruskega sanatorija.

 

Po končanem simpoziju je sledila slovesnost ob otvoritvi spominskega obeležja - seznam umrlih v sanatoriju na Vurberku in načrta pokopanih na pokopališču na Vurberku in otvoritev stalne razstave na gradu Vurberk, kjer se lahko obiskovalci seznanijo z zgodovino gradu Vurberk, verjetnim stavbnim razvojem gradu, njegovimi prostori, grajsko opremo, delovanjem ruskega Rdečega križa in dogajanjem na Vurberku danes.

 

Vse, ki se otvoritve razstae niste udeležili, vas vabimo, da si jo ogledate.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Duplek!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!