Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
3°C | 14°C
petek, 24.11.2017
5°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tabor mladih Moč humanosti


NOVICE

| |
09.07.2015      13:48
A A

Tabor mladih Moč humanosti


V začetku letošnjih počitnic je v naši občini prvič potekal že 10. tabor za mlade prostovoljce Rdečega križa pod okriljem Območnega združenja RK Novo mesto in v sodelovanju naše krajevne organizacije. Na njem je sodelovalo 27 srednješolcev iz osmih srednjih šol in pet mentorjev. Bivali so v topliški osnovni šoli, kjer so poskrbeli tudi za njihovo prehrano.


Deli:

 

Pri pripravi programa sem sodelovala tudi sama, saj je bilo potrebnih kar nekaj dogovorov na terenu. V dopoldanskem času so mladi obiskali občane v domovih starejših občanov (Črnomelj in Novo mesto), posamezne jubilante tudi na domovih, se z njimi pogovarjali, prisluhnili njihovim zanimivim življenjskim zgodbam in pri posameznikih opravili tudi manjša hišna dela. Pri socialno ogroženi družini v Podhosti so uredili okolico in zložili drva za zimo. V popoldanskem času pa smo poskrbeli, da so se pod vodstvom Primoža Primca sprehodili po Toplicah in spoznali občinsko središče. Ogledali so si tudi Bazo 20 ter novo učno pot, ki je nastala s pomočjo pridnih rok učencev in mentorjev domače šole. V sodelovanju s Termami Dolenjske Toplice so se osvežili v zunanjem bazenu in si zvečer pripravili piknik na jasi. Ob večerih pa so potekale športne dejavnosti in mladi so prek socialnih iger ter različnih delavnic spoznavali zgodovino in delovanje Rdečega križa in Rdečega polmeseca ter se medsebojno spoznavali in se povezovali.

V njihovem in svojem imenu se zahvaljujem vodstvu osnovne šole in Term Dolenjske Toplice, domačim  gasilcem in Primožu Primcu, ki so pripomogli, da so se mladi prostovoljci na taboru lepo počutili in spletli nova medsebojna prijateljstva ter si nabrali pozitivne medgeneracijske izkušnje. Hvala tudi mentorjem za dobro vodstvo in razumevanje z mladimi. Zahvala pa gre tudi vsem prostovoljcem s strani naših starejših krajanov, ki so jim v tem tednu polepšali skupne trenutke. Tudi zame je bil ta teden druženja z njimi nekaj posebnega, saj so me popeljali v čas mojega nepozabnega pedagoškega poslanstva. Hvala jim in lepe počitnice jim želim.

IVANA PELKO, KORK Dolenjske Toplice
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dolenjske Toplice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!