Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
6°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
7°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Predstavitev KORK Dolenjske Toplice


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
09.04.2015      18:39
A A

Predstavitev KORK Dolenjske Toplice


KORK Dolenjske Toplice je humanitarna organizacija, ki deluje pod okriljem OZRK Novo mesto.


Deli:

Naša humanitarna organizacija je največja te vrste v občini. Leto 2015 je bilo za nas volilno in januarja smo že imeli prvo širšo sejo. Za predsednico je bila ponovno izvoljena Ivana Pelko. Za namestnico predsednice je bila predlagana in potrjena Fanika Avguštin. Tajnica bo še naprej Maja Bobnar, prav tako blagajničarka Andreja Novak. V OORKS Novo mesto je bil ponovno izvoljen Dušan Gorenc. Vsi zgoraj omenjeni sestavljajo ožji odbor, ki se pogosteje sestaja in skrbi za uresničitev programa. V NO so bile izvoljene Tinca Hrovat (predsednica), Dorica Turk in Fanika Krese (članici). Širši odbor, ki pokriva vseh 29 vasi v občini, sestavlja 30 prostovoljk. Te se sestanejo trikrat na leto (občni zbor, srečanje starejših in novoletna obdaritev starejših). Ob nepričakovanih in nepredvidenih dogodkih pa je seja izredna.

Naš program obsega:

-          članstvo,                                            -  delo s starejšimi občani,

-          krvodajalstvo in meritve,                  -  sociala,

-          sodelovanje z občino, OŠ …          - donatorji,

-          solidarnostne akcije,                         -  akcije z OZRK,

-          poslovanje (s kom in zakaj),               -  izobraževanje,

-          ostale predvidene in nepredvidene naloge.

 

Letos so se prostovoljke ob pobiranju članarine potrudile in pridobile kar nekaj novih članov. Tako nas je na seznamu že 980. Letos se je jubilantom (90 let) pridružilo še devet novih občanov in januarja je bilo na tem seznamu že 29 naših izjemnih ljudi - pravih korenin. Trenutno biva v domovih 25 naših občanov (Novo mesto, Trebnje, Metlika, Črnomelj), ki jih kar pogosto obiskujemo.

Lani smo v občini zabeležili izjemen dogodek, ko smo naši prvi stoletnici Anici Oblak iz Dol. Toplic pripravili srečanje z jubilanti iz vse občine. Dogodek je bil odmeven tudi zunaj občine, saj takega praznovanja ob 100-letnici niso pripravili še nikjer.

 

Lani in že tudi letos so se naši občani izjemno izkazali v solidarnosti. Lani so za pobrateno občino Rekovac v Srbiji, ko so jih prizadele poplave, prispevali 4020 € in okrog tri tone ostalih pripomočkov (živila, posteljnina, oblačila, obutev, šolske potrebščine so zbirali v OŠ … ). Prispevali so novoletna darila za socialno ogrožene otroke – košara »velikanka«, ki je bila nastavljena v avli občine, je bila nabito polna in tako bogatih paketov ti otroci še niso nikoli prejeli. Letos pa smo šli v akcijo »Od vrat do vrat« zbirat prostovoljne prispevke za družino, ko jim je požar uničil stanovanje, in občani so bili izjemno dobrodelni. Vsem iskrena hvala.

Da si prostovoljec, moraš imeti v sebi nekaj več. Morda ti je to dano, lahko pa te življenjske situacije pripeljejo do tega. Želim, da bi bilo takih ljudi  v naši občini vsak dan več.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dolenjske Toplice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!