Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 22.06.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bodo padavine in nevihte razširile nad večji del države. Vmes bodo tudi močnejši nalivi in sunki vetra. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 19 °C.
16°C | 19°C
sobota, 21.06.2018
17°C | 32°C
nedelja, 23.06.2018
9°C | 22°C
ponedeljek, 24.06.2018
12°C | 22°C
torek, 25.06.2018
12°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 21.6.2018 ob 18h
Zvečer so na severu in severovzhodu možne močnejše nevihte.
16°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Fara se veseli z njima


VERSKE

| |
16.03.2018      14:09
A A

Fara se veseli z njima


V župnijski cerkvi Marijinega rojstva v Polhovem Gradcu je bil letošnji postni čas povsem neobičajen. Farani so se sredi februarja veselili skupaj z župnikom Bogdanom Oražmom, ki je praznoval Abrahama, slab mesec kasneje pa s sofaranko sestro Ano – Heleno Tominec, ki je odšla na svoj prvi misijon v Ukrajino.


Deli:

Sveta maša je vselej lahko priložnost za zahvalo. 17. februarja so se pograjski farani zahvalili Njemu, ki je pred petdesetimi leti na ta svet poslal Bogdana Oražma, župnika in človeka z mnogoterimi talenti. Povsem do zadnjega kotička napolnjena velika župnijska cerkev v Polhovem Gradcu je zgovorno pričala o njegovi priljubljenosti. Med njimi so bili njegovi sobratje duhovniki, prijatelji in župljani, vsi so prišli izročit svojo zahvalo. Nekateri so jo izrekli tudi naglas, predvsem pa so bile zanimiva pričevanja in anekdote na skupna srečanja, potepanja, prepevanja in druge dogodivščine. "Človek z veliko začetnico, izjemen pevec in pridigar, športnik po srcu, popotnik, veseljak in pravi humorist, skratka najboljši župnik," je bilo večkrat iskreno povedano. Še bolj veselo pa je bilo po sveti maši, ko se je dogajanje preselilo v bližnji Kulturni dom Jakoba Trobca, kjer so mu pripravili kar nekaj nepozabnih točk, ob katerih se je pošteno nasmejal tudi sam in ponovno s svojim smehom poskrbel, da se je smejala vsa dvorana.

Ponovna priložnost za veselje in zahvalo je bila 11. marca, ko je v polhograjski farni cerkvi misijonski križ prejela njihova faranka sestra Ana - Helena Tominec. Zbrani so jo s slovesno sveto mašo, molitvami in priprošnjami pospremili k njenem novem poslanstvu. Ta namreč odhaja na svoj prvi misijon v Ukrajino, kjer se bo razdajala pomoči potrebnim.

Dva vesela dogodka, in to v postnem času, sta prav gotovo odraz vesele župnije. Naj jo On še naprej ohranja takšno in prav tako slavljenca.

Nadja Prosen Verbič, foto: NPV

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 460
Izšla: 28.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.06.2018
Danes ni dogodkov.
29.06.2018 | Tečaji in delavnice
Festival Back to Nature
29.06.2018 | Tečaji in delavnice
Festival Back to Nature
01.07.2018 | Kultura
Voden ogled muzejskih zbirk v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.