Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 24.06.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno. Nastale bodo posamezne plohe. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 22, na Primorskem do 24 °C.
12°C | 22°C
ponedeljek, 23.06.2018
10°C | 22°C
torek, 25.06.2018
13°C | 21°C
sreda, 26.06.2018
11°C | 24°C
četrtek, 27.06.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 24.6.2018 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Izvajanje del na občinskih cestah


OBČINSKE, SOSED SOSEDU

| |
23.05.2018      15:38
A A

Izvajanje del na občinskih cestah


Občinski svet je na zadnji redni seji, 11. aprila, sprejel drugi rebalans proračuna občine Dobrova - Polhov Gradec za leto 2018, in sicer zaradi drugačne realizacije in aktivnosti od tistih, na katerih je temeljil proračun za leto 2018.


Deli:

V obrazložitvi je župan Franc Setnikar kot glavni razlog za drugi rebalansa navedel za 2- do 3-krat povečane stroške na področju upravljanja in tekočega vzdrževanja lokalnih cest, ki so nastali kot posledica obilnih zimskih padavin v prvih mesecih letošnjega leta in so se pokazale kot izredne glede na zadnja leta. Zaradi res neugodnih vremenskih razmer in posledično povečanega obsega izvajanja zimske službe je bilo treba zagotoviti dodatna proračunska sredstva za nemoteno celoletno vzdrževanje cest. Svetniki so se takrat spraševali o sredstvih za redno vzdrževanje cest in urejanju javnih poti. Glede na tekoča dela so skrbi odveč, če le vreme spet ne bo zagodlo.

 

Ureditev ploščadi v Zalogu

Maja se je začela gradnja manjše ploščadi v Zalogu. Avtobusno postajališče bo ostalo na cesti, zgradili pa bodo pločnik oziroma ploščad, ki bo dolga 26 in široka dva metra, da bodo potniki lahko varno sestopali z avtobusa. Poleg ureditve površin za pešce ob lokalni cesti bodo narisali tudi prehode za pešce na križišču cest. Za pločnikom bo cevna varnostna ograja, kot tista na mostu. Projekt je pripravilo projektantsko podjetje K Projekt L iz Ljubljane, izvajalska dela, ki vključujejo preddela, zemeljska dela, odvodnjavanje, obrtniška dela, opremo ceste in drugo, pa naj bi do konca maja opravilo podjetje Storitve S TGM, Andrej Trobec s.p.

 

Ureditev javne poti v naselju Hruševo

Gradbena dela na krajšem odcepu so v zaključni fazi, trenutno skrbijo za zemeljska dela, odvodnjavanje, kabelsko kanalizacijo in javno razsvetljavo na javni cesti. V preteklosti vreme ni bilo naklonjeno izvajalcu, prav tako so se pojavile nepredvidene ovire, zato z deli ni mogel zaključiti v pogodbeno določenem roku.

 

Obnova lesenega mosta v Bezenici

Maja je bila podpisana pogodba za obnovo zadnjega od treh lesenih  mostov na javni cesti Skodlar–Kotar v Bezenici. Obstoječi leseni most bo nadomestil nov betonski. Zaključek del narekuje pogodba, ki določa skrajni rok za izvedbo del, to je 30. junij. 2018. To se bo po zagotovilu predstavnika podjetja Zidarstvo in fasadestvo Sečnik Janez s.p. tudi zgodilo, če le bo vreme temu naklonjeno.

Nadja Prosen Verbič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 460
Izšla: 28.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2018
Danes ni dogodkov.
29.06.2018 | Tečaji in delavnice
Festival Back to Nature
29.06.2018 | Tečaji in delavnice
Festival Back to Nature
01.07.2018 | Kultura
Voden ogled muzejskih zbirk v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.