Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Vabimo vas, da se pridružite projektu ŽIVIMO ......


SOSED SOSEDU

| |
31.12.2013      11:37
A A

Vabimo vas, da se pridružite projektu ŽIVIMO ZDRAVO v Občini Dobrova - Polhov GradecDeli:

9. delavnica Živimo zdravo – O zeliščih

Vabimo vas, da se 9. januarja 2014 ob 18. uri v Športni dvorani pri Osnovni šoli Dobrova udeležite 9. delavnice programa Živimo zdravo.

Rastline nas obdajajo na vsakem koraku. Nekatere nam služijo za okras, druge so zdravilne, tretje so strupene. Pomembno je, da v danem trenutku poiščemo prave. Zelišča je treba dobro poznati, jih nabrati ob pravem času ter jih primerno posušiti, shraniti in seveda uporabiti.

Spoznali bomo najpogostejša zelišča, pripravili čaj in prigrizke z zelišči.

Na delavnici bo sodelovala Marjetka Ferlan.

 

10. delavnica Živimo zdravo – Zdrava telesna teža bo 16. januarja 2014 ob 18. uri v avli Osnovne šole Polhov Gradec.

Na delavnici o zdravi telesni teži bomo ugotavljali, ali po stanju hranjenosti spadamo med podhranjene, normalno hranjene, čezmerno prehranjene ali morda celo debele. Spregovorili bomo o dveh tipih debelosti (''jabolko'' in ''hruška'') in o pomenu obsega pasu pri nastanku nekaterih bolezni, kot so srčno-žilne bolezni, sladkorna bolezen, rak dojke, rak črevesa. Ob tem bo vsak udeleženec lahko tudi praktično preveril, ali obseg njegovega pasu predstavlja tveganje za nastanek teh bolezni ali ne. Prepoznali bomo mnogotere zdravstvene posledice debelosti in prehranske dejavnike, ki nas privedejo do debelosti. Pobliže si bomo ogledali faze procesa spreminjanja življenjskega sloga in opozorili na potrebne spremembe. Tema delavnice bodo tudi pasti shujševalnih diet. Zaključili pa bomo seveda s pravili zdravega prehranjevanja.

Na delavnici bo sodelovala Kati Rupnik, dipl. org.

 

11. delavnica Živimo zdravo – Večer ljudskih plesov bo 23. januarja 2014 ob 18. uri v Športni dvorani pri Osnovni šoli Dobrova.

Folklorna skupina Grof Blagaj nam bo pričarala rekreativno-zabaven večer učenja ljudskih plesov. Druščina, ki hodi na redne vaje folklore, nam bo zaplesala in pokazala plod tedenskih druženj, ker gre za nekaj simpatičnih, preprostih in srednje težkih plesov, primernih za plesalce vseh starosti in kakršnegakoli plesnega predznanja, pa bodo v krogu, v parih ali skupinah k plesu povabili tudi vas.

 

12. delavnica Živimo zdravo – Preprečevanje in zgodnje odkrivanje raka ter ponovitev meritev dejavnikov tveganja bo 30. januarja 2014 ob 18. uri v avli Osnovne šole Polhov Gradec.

S Tjašo Jerman, dr. med., se bomo pogovarjali, kako zmanjšamo tveganje za nastanek nekaterih vrst raka, ter o pomenu zgodnjega odkrivanja raka in predrakavih sprememb (znano je, da zgodaj odkritega raka lažje pozdravimo; včasih pa lahko odkrijemo in odstranimo že predrakave spremembe, da se rak sploh ne razvije). Pojasnili bomo pomen udeležbe v državnih programih za zgodnje odkrivanje raka (Svit, Zora, Dora). Z opazovanjem svojega telesa lahko tudi sami odkrijemo sumljive spremembe – pojasnjeno bo, kako izvedemo samopregledovanje.

 

Izvedli bomo meritve – kot na 2. delavnici Živimo zdravo.

 

Vse delavnice bodo za udeležence v celoti brezplačne.

 

Za dodatne informacije se lahko obrnete na Sandro Nartnik: tel. št.: 01/360 18 00 ali elektronski naslov sandra.nartnik@dobrova-polhovgradec.si.

 

Vabimo vas, da se nam pridružite.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.