Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ob ledeni ujmi


SOSED SOSEDU

| |
28.03.2014      8:29
A A

Ob ledeni ujmi


Začelo se je čisto preprosto, z dežjem in ohladitvijo. Nič posebnega, bi rekli, a se je začel nabirati led in bilo ga je vse več in več.


Deli:

Potem pa je prišla tista noč, ko je popustilo. Najprej na vrhu hriba, potem vse nižje in na koncu tudi okoli nas, in na hišo so padla prva drevesa. Bila je noč, tesnoba se je širila in stiskala srce in dušo. Zadrževali smo dih in čakali jutra. Vendar je jutro razkrilo, da so se uresničile vse zle slutnje. Narava nas je presenetila in pokazala vso svojo divjo moč. Nemo smo opazovali razdejanje in se ob njem počutili povsem nemočne. Kaj sedaj? Kako naprej? Porajala so se vprašanja, jasnih odgovorov pa ni bilo. Takrat pa so prišli možje, odeti v gasilske obleke, in dejali čisto preprosto: "Pomagali vam bomo." Ne veste, spoštovani gasilci, koliko nam je to preprosto sporočilo takrat pomenilo. Vrnilo se je sonce, vrnil se je žarek upanja, in to samo zato, ker ste prišli. Izrekam vam iskreno zahvalo za vse, kar ste storili takrat in pozneje, ko ste odstranili grozeče drevje. Še enkrat bi rad poudaril, kako pomembno je vaše prizadevanje, da takoj pomagate v nesreči. To nam, ogroženim pove, da v nesreči nismo sami, in nam v takih težkih trenutkih vliva novega nenadomestljivega upanja, da bomo težavo zmogli. Zahvaliti pa se moram tudi Občini Dobrova - Polhov Gradec in Civilni zaščiti, ki sta prav tako odločno in učinkovito vodili dela za normalizacijo razmer.

 

Vsem iskrena hvala,

Vital z družino
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.