Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

pretežno oblačno
-3°C | 6°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 7°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 8°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Včasih je lušt'n b'lo


KULTURA, SOSED SOSEDU

| |
26.03.2014      9:08
A A

Včasih je lušt'n b'lo


Tako smo poimenovali kulturno prireditev na Črnem Vrhu v soboto, 1. marca 2014.


Deli:

Dramska skupina KD Črni Vrh je letos uprizorila krajšo veseloigro z naslovom Včasih je lušt'n b'lo. Z željo, da bi tudi naši najmlajši doživeli vsaj nekaj utrinkov iz dni, ko so bili naše stare mame in očetje še mladi, smo jih povabili k sodelovanju v igri in zelo radi so se odzvali. Prikazali smo več pogovorov med mamo in vnuki, ki jih je nadvse zanimalo, kako in kaj se je v tistih časih dogajalo. Dekleta so uprizorila robkanje koruze, prebiranje fižola, zbiranje orehov, klekljanje, pletenje, petje ob večerih in ... Fantje so se potrudili s prizorom, kako so včasih dekletom peli in igrali podoknice, pri tem pa jih je presenetila dekletova mama, tako da je "vasovalec" celo padel z lestve. Da je bilo še bolj veselo, so skupaj zaplesali "beksl ples" in prikazali, kako so "tolkli rihtarja". Najmlajša igralca sta bila "Nežka in Jakob", ki sta se igrala s starimi lesenimi kockami in si vmes malo nagajala.

Po koncu igre so nam zapeli in zaigrali domači otroški pevski zborček ob spremljavi kitaristk, ženska pevska zasedba KD Črni Vrh, kateri se je pridružil tudi Domen, člani ansambla Mladi godci in harmonikar Klemen Škof. Domači ljudski godci pa so zaključili uradni del prireditve s harmoniko, klarinetom in doma izdelanimi zvončki, ki so zaigrali tako, kot so igrali v starih časih. Sledil je velik pustni ples z ansamblom Mladi godci.

Nabito polno dvorano so v pustnih kostumih navduševali in razveseljevali Mladi godci. Organizatorji smo bili navdušeni nad velikim številom pustnih mask, zato smo imeli zelo težko nalogo, komu podeliti nagrado za naj masko. Prvo nagrado si je po mnenju žirije prislužila skupina deklet "okostnjakov", drugo in tretjo nagrado pa so si zaslužili "zdravniki" in "cigani". Ker pa je bilo toliko dobrih mask, smo se odločili, da podelimo še dve tolažilni nagradi.

Pustno rajanje se je zavleklo kar pozno v noč. Ni manjkalo plesa, glasbe in veselja. Veseli in zadovoljni, da je vse skupaj dobro uspelo, smo se v zgodnjih jutranjih urah tudi mi podali na zasluženi počitek.

 

Katja Skopec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.