Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-2°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-3°C | 6°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Dvodnevni tabor z mladimi planinci v Bohinju


ŠPORT, ŠOLSTVO

| |
21.05.2014      7:41
A A

Dvodnevni tabor z mladimi planinci v Bohinju


S člani planinskega krožka OŠ Polhov Gradec smo 9., 10. in 11. maja v Bohinju izvedli planinski tabor. Seveda brez pomoči in podpore Planinskega društva Blagajana tudi tokrat ni šlo. Nastanjeni smo bili v Centru šolskih in obšolskih dejavnosti Bohinj, ki se nahaja med Ribčevim Lazom in Ukancem, v neposredni bližini jezera.


Deli:

Dom žal ne predstavlja tiste prave planinske postojanke, vendar nam je vseeno ponujal tisto, kar smo najbolj potrebovali – prostor za igro, prehrano in toplo posteljo. Tabora se je udeležilo 14 otrok, spremljali pa smo jih trije spremljevalci: Stane, Simona in Špela.

Že ob prihodu v dom nas je sprejelo toplo sonce, lepa okolica in prijazno osebje doma. Nastanitev po sobah smo hitro opravili in se nato podali do jezera, kjer smo najpogumnejši v njem namočili noge. Bilo je kar osvežilno. Po večerji smo zakurili taborni ogenj in se ob njem pogovorili o načrtih za naslednja dneva.

V soboto zjutraj smo se odpravili na razgledno vzpetino Peč, ki se dviga 720 metrov nad morjem. Deležni smo bili res lepega pogleda na Bohinjsko jezero in njegovo bližnjo okolico. Ker smo bili zelo pridni, nam je naš vodnik Stane že pred kosilom dovolil pojesti kepico sladoleda. Popoldne smo se podali še do Ukanca, po vrnitvi pa smo na travnatih površinah okolice doma igrali različne igre. V nedeljo zjutraj nas je pričakalo bolj kislo vreme, vendar nismo obupali in smo se odpravili na lov za spominki ter seveda še na eno kepico sladoleda. Izvedli smo še uro planinske vzgoje, pri čemer smo se seznanili z obvezno opremo v gorah. Sledila je razglasitev najlepše pospravljenih sob, najuspešnejših pri nabiranju dračja za taborni ogenj in zmagovalcev turnirja v hoji s hoduljami. Imeli smo še kosilo, in že je prišel čas vrnitve domov.

Dneva, ki smo ju preživeli v osrčju bohinjskih gora, sta minila hitro, zabavno in tudi poučno. Verjamem, da se ju bomo vsi udeleženci še nekaj časa z veseljem spominjali.

 

P. S.: več fotografskih utrinkov s tabora si lahko ogledate na spletni strani PD Blagajana.

Mentorica planinske skupine: Simona Planinc

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.