Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 27°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Lekarna na Dobrovi dobila novega ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
19.08.2014      19:41
A A

Lekarna na Dobrovi dobila novega koncesionarja


Dobrova – Lekarniška dejavnost na Dobrovi je vzpostavljena že vse od leta 1997, odkar se je tu zamenjalo že nekaj koncesionarjev. Zadnji, ki je pogodbo za 25 let podpisal v letošnjem letu, je zasebnik Matija Centrih, ki obljublja prijazen in oseben pristop k vsakemu obiskovalcu lekarne.


Deli:

Občina Dobrova - Horjul - Polhov Gradec je decembra 1997 podelila prvo koncesijo za opravljanje javne službe v lekarniški dejavnosti na območju občine, takrat s sedežem dejavnosti na Dobrovi. Od tega leta se je iz različnih razlogov zamenjalo že kar nekaj koncesionarjev, občani pa so se možnosti prejema oziroma nakupa zdravil in drugih zdravstvenih izdelkov dodobra navadili. Do zadnje zamenjave je tako prišlo v letošnjem letu, ko je Lekarna Dobrova prišla v roke zasebnika Matije Centriha, magistra farmacije, ki mu izkušenj ne manjka, saj je pred tem več let vodil zasebno lekarno v Kranju. Vse od leta 2008 je vpisan v register zasebnih zdravstvenih delavcev na ministrstvu za zdravje, pred tem pa je nekaj let kot farmacevt receptar delal tudi v kliničnem centru ter v eni od zasebnih lekarn.

»Čas je bil za spremembo, zato sem se odločil, da pridem na Dobrovo in sem prinesem nov zagon, da bo lekarniška dejavnost znala iti novim izzivom naproti,« pravi novi zasebnik, ki je z Občino Dobrova - Polhov Gradec sklenil pogodbo za opravljanje lekarniške dejavnosti, in to za dobo 25 let. Napoveduje, da v samem začetku bistvenih sprememb ni pričakovati: »Odpiralni čas lekarne ostaja enak, torej bomo strankam na voljo vsak delavnik med 7.30 in 19. uro ter ob sobotah od 7.30 do 12. ure. Tudi telefonska številka ostaja nespremenjena, kar pomeni, da nas v času odprtja lekarne pacienti lahko pokličejo na 01/364 21 40 ali 030 337 999.« Se pa Centrih že veseli novih prostorov, ki jih občina z novim OPN-jem namerava zgraditi na Dobrovi in vanje postaviti vse zdravstvene dejavnosti, tudi lekarniško. »Novi, večji prostori bi bili skoraj nujni, saj se v obstoječih prostorih stiskamo, večji bi dejavnosti omogočili ustrezen razvoj in napredek,« pojasni Centrih in dodaja, da bo nova ekipa na Dobrovi odslej stalna in bo štela pet ljudi – dve magistri, dva tehnika in njega kot vodjo. »Stalna oziroma ista ekipa je tudi ena od pomembnejših prednosti, ki jih omogoča zasebnik, v večjem sistemu je namreč znano, da farmacevti krožijo in nikoli ne veš, na koga boš v svoji lekarni naletel,« izpostavi in podkrepi s primerom: »Ljudje smo navajeni, da gremo k svojemu zdravniku, zobozdravniku, frizerju, zato je prav, da bi imeli tudi svojega farmacevta, saj so nasveti, ki jih pacienti v zvezi z zdravstveno težavo ali terapijo potrebujejo, pogosto zasebne oziroma intimne narave.« Druga večja prednost zasebnikov je večja fleksibilnost, saj po besedah sogovornika zasebniki lahko ustrežejo nekaterim željam posameznika, ki jim v večjem sistemu ni mogoče ustreči. Kar se tiče ponudbe, po pripovedovanju novega vodje ne bo posebnih sprememb, temveč Lekarna Dobrova ostaja prilagojena kraju in povpraševanju. 

Spremembe, ki jih je pričakovati z novim nosilcem koncesije za opravljanje lekarniške dejavnosti na Dobrovi, ne bodo drastične, bodo pa vsekakor občutne – prijazne za vsakega posameznika, takšno bo tudi uradno odprtje, ki bo potekalo v sredo, 10. septembra, ob 17. uri na parkirišču lekarne. Nanj ste povabljeni prav vsi – pacientke in pacienti ter bralke in bralci, ki ste prav tako dobrodošli, da Lekarno Dobrova obiščete v odpiralnem času, saj se nova ekipa že veseli vsakega vprašanja ali komentarja ter obljublja, da se bo potrudila za vaš zdravi vsakdan.

 

Nadja Prosen Verbič

foto: npv
Priloge:
PDF
vabilo-2.pdf
29046_vabilo-2.pdf (475,3 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.