Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem ter deloma na Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno, jutranja megla se bo ponekod zadržala še dopoldne. Proti poldnevu bo začel pihati jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Skoki Grad 2015


NOVICE

| |
16.02.2015      7:12
A A

Skoki Grad 2015


Ne pride daleč duh, če ga tišči telo, ki ni za rabo ... Dante Alighieri je ta verz napisal v svoji veličastni Božanski komediji, ampak fantom iz Polhovega Gradca in organizatorju ŠRD Polhov Gradec je šport in komedijo uspelo združiti v današnjem času!


Deli:
Letošnja zima je vendarle dovolila izvedbo skokov, in sicer na samem njenem belem repu, ki so ga še dan prej preganjale pustne šeme, zgornji pa nam je namenil celo sonce in brezvetrje! Tradicionalno tekmovanje v smučarskih skokih z alpskimi smučmi se je odvijalo v nedeljo, 15. februarja, z začetkom ob 13. uri, in sicer v štirih kategorijah: na mali skakalnici v kategorijah do 10 let in do 14 let, na velikanki pa do 18 let in nad 18 let. Strogi mednarodni sodniki se k sreči niso odločili za skrajšanje zaleta zaradi predolgih skokov, napovedoval pa jih je en Čuden Gregor: japonski sodnik Kita Muhira, Franz Durchmustal iz Nemčije, Rusinja Svetlana Bezjoškova in Hans Jodl iz Avstrije ... Smeha med 16.000 gledalci tako ni manjkalo, niti presenečenih vzdihov deklet, ko se je po velikanki spustil skakalec le v spodnjicah in ogrinjalu! Seveda si je prislužil tudi posebno nagrado za najboljši stil. Naj omenim tudi našega župana, ki nas je počastil z udeležbo in podelil glavna odličja najboljšim. 

Najboljši trije skakalci v svoji kategoriji so prejeli pokale in bogate praktične nagrade, pokroviteljev prireditve je bilo namreč več kot 30, a nikakor ne gre pozabiti podjetja Schwarzmann, ki je omogočilo pokrit prireditveni prostor, pa tesarstva in krovstva Rus Marko ter Avtoklepa in ne nazadnje avtohiše Ford Bizilj; ta je bila pokroviteljica radijskega oglasa, ki je nekaj dni oglaševal »skoke do 300 decimetrov«! Kakor na zadnji tekmi leta 2013 je v najštevilčnejši kategoriji, nad 18 let, zmagal Miha Hebrle, doma iz Sela pri Bledu, za katerega sta vestno skrbela njegova glavna »pokrovitelja« v podobi ata in mame, v ciljno areno pa je priletel z značilno rumeno perjanico. Zmagovalno skupno dolžino obeh serij, 60,5 metra, je dosegel na smučkah za smuk Rossignol, saj so ravno prav trde in nimajo izrazitega stranskega loka (carving). Devetnajstletni Miha pa vsekakor ni čisti amater, kajti v mladosti je skoke treniral celo na skakalnici v Žerovnici na Gorenjskem. Pa še podatek za oboževalke, saj marsikateri ni uspelo dobiti njegovega avtograma zaradi strogih varnostnikov: Miha obiskuje Višjo šolo za podeželje in krajino v Naklem pri Kranju, najdete pa ga tudi na socialnih omrežjih, kjer bo zagotovo podelil slike iz Našega časopisa! Še enkrat hvala vsem pokroviteljem, ki so za prostor, tekmovalce in nas, obiskovalce skrbeli na pustno-tekmovalno-zabavno-Čuden način!

Sebastjan Vehar, foto: SV in Roman Čepon

Rezultati (ime in seštevek obeh skokov):

- pionirji (do 10 let, 8 tekmovalcev):
Marcel Stražišar, 16 m skupno

Urh Čepon, 15,5 m

Maja Kuclar, 14,5 m

- mlajši mladinci (10–14 let, 20 tekmovalcev):

Peter Dobrovoljc, 25 m skupno

Urban Zibelnik, 24,5 m

Nejc Nartnik, 24 m

 

- starejši mladinci (1518 let, le dva):

Štefan Čepon, 39,5 m skupno

Gašper Klun, 36,5 m

 

- člani nad 18 let (17 tekmovalcev):

Miha Heberle, 60,5 m skupno

Damjan Lahajnar, 55,5 m

Matej Martinčič, 54,5 m

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.