Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
petek, 18.07.2018
16°C | 31°C
sobota, 20.07.2018
17°C | 31°C
nedelja, 21.07.2018
18°C | 31°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Polhograjska graščina in grajski park vabita ......


NOVICE

| |
09.12.2017      9:02
A A

Polhograjska graščina in grajski park vabita s svojim barvnim navdihom ...


Letošnja okrasitev grajskega kompleksa je po mnenju velike večine bolj estetska in za stara poslopja bolj primerna kot lanska, gre pa za skupen projekt občine Dobrova - Polhov Gradec, osnovne šole Polhov Gradec in javnega zavoda Polhograjska graščina.


Deli:

Tema letošnjih lampijonov, visečih svetilk z ohišjem iz prosojnega papirja oziroma koprene je sto let slovenske slikanice. Zato tudi različne ustvarjalne poteze s čopiči, flomastri in lepljenimi kolaži. Umetnine so pod mentorstvom Darinke Orel izdelali otroci OŠ Polhov Gradec. Dvigalo ljubljanske družbe Javna razsvetljava je poskrbelo za razpeljavo svetlobnih verig po grajskem stolpu, svetilkah in graščini, za razsvetljavo paviljona, lampijonov, pralnice in vodnjaka sredi parka pa se je zavod dogovoril z Miho Nartnikom, ki je pričvrstil preostale metre od skupno kar 270 m svetlobnih verig, ki dajejo kraju res praznično podobo brez dodatnih stroškov, kajti nakupi novih okraskov letos niso bili potrebni. Elektriko so dobili iz pristave (hvala občini), edinega zanemarjenega dela grajskega kompleksa, ki pa ima po novem gradbeno dovoljenje in naj bi postala gostinsko-nastanitveni objekt z vinsko kletjo. Prižig lučk je povsem sovpadal s prižigom lučk v Ljubljani, v petek ob 17.00 sta ravnateljica šole Ilinka Kucler in župan Franc Setnikar prižgala svetlobno okrasje. Tokrat so stikalo skrili pred očmi radovednih otrok s pomočjo snežne krogle, pokrite s sekanci, zelo domiselno! Istega dne se je odprl v gradu tudi Miklavžev sejem, devetošolci so v parku ob stojnicah pekli palačinke in kuhali čaj, piko na i pa je dodalo še nebo, saj je bilo vreme s snegom in mrazom prav idilično! Javni zavod Polhograjska graščina želi vsem krajanom vesele decembrske dni in srečno novo leto!

 

Sebastjan Vehar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!