Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
6°C
-3°C
JUTRI
7°C
-5°C
Deli
4716

Polhograjska graščina in grajski park vabita s svojim barvnim navdihom ...

Letošnja okrasitev grajskega kompleksa je po mnenju velike večine bolj estetska in za stara poslopja bolj primerna kot lanska, gre pa za skupen projekt občine Dobrova - Polhov Gradec, osnovne šole Polhov Gradec in javnega zavoda Polhograjska graščina.

Tema letošnjih lampijonov, visečih svetilk z ohišjem iz prosojnega papirja oziroma koprene je sto let slovenske slikanice. Zato tudi različne ustvarjalne poteze s čopiči, flomastri in lepljenimi kolaži. Umetnine so pod mentorstvom Darinke Orel izdelali otroci OŠ Polhov Gradec. Dvigalo ljubljanske družbe Javna razsvetljava je poskrbelo za razpeljavo svetlobnih verig po grajskem stolpu, svetilkah in graščini, za razsvetljavo paviljona, lampijonov, pralnice in vodnjaka sredi parka pa se je zavod dogovoril z Miho Nartnikom, ki je pričvrstil preostale metre od skupno kar 270 m svetlobnih verig, ki dajejo kraju res praznično podobo brez dodatnih stroškov, kajti nakupi novih okraskov letos niso bili potrebni. Elektriko so dobili iz pristave (hvala občini), edinega zanemarjenega dela grajskega kompleksa, ki pa ima po novem gradbeno dovoljenje in naj bi postala gostinsko-nastanitveni objekt z vinsko kletjo. Prižig lučk je povsem sovpadal s prižigom lučk v Ljubljani, v petek ob 17.00 sta ravnateljica šole Ilinka Kucler in župan Franc Setnikar prižgala svetlobno okrasje. Tokrat so stikalo skrili pred očmi radovednih otrok s pomočjo snežne krogle, pokrite s sekanci, zelo domiselno! Istega dne se je odprl v gradu tudi Miklavžev sejem, devetošolci so v parku ob stojnicah pekli palačinke in kuhali čaj, piko na i pa je dodalo še nebo, saj je bilo vreme s snegom in mrazom prav idilično! Javni zavod Polhograjska graščina želi vsem krajanom vesele decembrske dni in srečno novo leto!

 

Sebastjan Vehar

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!