Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.01.2018

pretežno oblačno
3°C | 9°C
četrtek, 18.01.2018
-4°C | 8°C
petek, 19.01.2018
2°C | 6°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 2°C
nedelja, 21.01.2018
-5°C | 3°C
Opozorila
Torek, 16.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Polhograjska graščina in grajski park vabita ......


NOVICE

| |
09.12.2017      9:02
A A

Polhograjska graščina in grajski park vabita s svojim barvnim navdihom...


Letošnja okrasitev grajskega kompleksa je po mnenju velike večine bolj estetska in starim poslopjem bolj primerna kot lanska, gre pa za skupen projekt občine Dobrova Polhov Gradec, osnovne šole Polhov Gradec in javnega zavoda Polhograjska graščina.


Deli:

Tema letošnjih lampijonov, visečih svetilk z ohišjem iz prosojnega papirja, oziroma iz razloga vzdržljivosti  je papir zamenjala plastična koprena namenjena pokrivanju vrtnin, je sto let slovenske slikanice. Ta tematika se kaže v ustvarjalni potezah s čopičem, flomastri in tudi lepljenimi kolaži barvnih dekoracij, ki dodajo klasični novoletni razsvetljavi  umetniško začimbo. Enako kot lani so jih pod mentorstvom Darinke Orel izdelali otroci OŠ Polhov Gradec.

Dvigalo ljubljanske družbe Javna razsvetljava je poskrbelo za razpeljavo svetlobnih verig na grajskem stolpu, svetilkah in graščini, za ostalo razsvetljavo po paviljonu, lampijonih, pralnici in vodnjaku sredi parka se je javni zavod dogovoril s podizvajalcem -  Miha Nartnik s.p. je natančno pričvrstil preostale metre od skupno kar 270 m svetlobnih verig, ki dajejo kraju res praznično podobo brez dodatnih stroškov, kajti nakupi novih okraskov letos niso bili potrebni. Za priklop elektrike je poskrbljeno v objektu Pristava (zahvala gre občini) še edinem zanemarjenem delu grajskega kompleksa, ki pa ima po novem pridobljeno gradbeno dovoljenje za gostinsko nastanitveni objekt z vinsko kletjo.  Prižig lučk je povsem sovpadal s prižigom lučk v Ljubljani, v petek ob 17 h sta ravnateljica OŠ Ilinka Kucler in župan Franc Setnikar skupaj prižgala svetlobno okrasje. Tokrat  so stikalo umaknili z oči radovednih otrok s pomočjo snežne krogle pokrite s sekanci - zelo domiselno!  Isti dan se je odprl v gradu tudi Miklavžev sejem, devetošolci so v parku ob stojnicah organizirali peko palačink in kuhali čaj, piko na i pa je dodalo še nebo, saj je bilo vreme s snegom in mrazom prav idilično!

Javni zavod Polhograjska graščina želi vsem krajanom vesele decembrske dni in srečno novo leto!

 

Sebastjan Vehar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.2018
Danes ni dogodkov.
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
20.01.2018 | Kultura
Svetniki
21.01.2018 | Kultura
Voden ogled Muzeja pošte in telekomunikacij za seniorje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.