Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
12°C
-1°C
JUTRI
15°C
-2°C
Deli
7402

Skoki Grad 2018 uspeli!

V nedeljo 25. februarja sta organizatorja PGD Polhov Gradec in ŠRD Polhov Gradec uspešno spravila pod streho smučarske skoke z alpskimi smučmi na mali in veliki skakalnici. Obiska je bilo veliko, tekmovalcev tudi, veselja in glasbe in duhovitih komentarjev še več. Prestavitev skakalne prireditve za teden dni je bila vsekakor pametna poteza, saj sta prejšnjo nedeljo nizka megla in rosenje predstavljala veliko oviro za dober obisk in predvsem varno tekmo.

Na mali skakalnici je nastopilo 35  mladih skakalcev, na veliki pa 20, oboji so tekmovali v dveh serijah. Celotna prireditev je bila profesionalno ozvočena in vodena s strani duhovitega komentatorja in seveda glasbenimi vložki iz Planice. Padcev ni bilo, poškodb tudi ne,  tako da je rešilec miroval. Župan občine Dobrova-Polhov Gradec Franc Setnikar je podelil priznanja in pokale najboljšim v posameznih štirih kategorijah, pa tudi našemu domačinu Klemenu Plestenjaku ''Šumadincu'' za najatraktivnejši skok. Za najdaljši polet dolg kar 32,5 metrov je bil nagrajen Luka Bergant, sicer tudi absolutni zmagovalec.  Marsikdo je ostal še nekaj ur po tekmovanju, saj so organizatorji odlično poskrbeli za dobro vzdušje, toplo okrepčilo ter odžejali še najbolj žejne obiskovalce.

Se vidimo naslednje leto, da bo le snega dovolj!

Zahvala vsem organizatorjem in pokroviteljem, predvsem pa generalnemu pokrovitelju avtohiši Ford Bizilj.

Rezultati:

MLAJŠI PIONIRJI (do 10 let)

 1. Urh Čepon 
 2. Luka Grbec  
 3. Igor Pogačar – Lazar 

PIONIRJI (10 do 13 let)

 1. Jošt Bogataj 
 2. Matej Trobec 
 3. Kristjan Stanovnik 

MLADINCI (13 do 16 let)

 1. Gašper Jereb 
 2. Nejc Nartnik 
 3. Matic Božnar 

ABSOLUTNA KONKURENCA (+16 let)

 1. Luka Bergant 
 2. Dino Klemenčič 
 3. Miha Heberle 

 

Sebastjan Vehar, foto Sebastjan Vehar in Klemen Zibelnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!