Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Oviranje planincev ali kolesarjev na gozdni ......


NOVICE

| |
24.04.2014      11:56
A A

Oviranje planincev ali kolesarjev na gozdni cesti je kaznivo


Znova sem naletel na negodovanje planincev, ki so morali ubrati daljšo pot v Polhograjsko hribovje, ker jim domačin prepoveduje prečkanje "njegovega dvorišča", čeprav gre glede na javno dostopne podatke zemljiške knjige za javno občinsko cesto. Svoje besede podkrepi še z ročno naslikanim znakom na kolovozni cesti, ki prepoveduje promet vseh vozil, ter usmerjevalnimi planinskimi tablicami v "pravo" smer, torej stran od njegovega dvorišča in posestva …


Ne glede na videz poti in zaraščenost – če je javna, je dostopna vsem!
Ne glede na videz poti in zaraščenost – če je javna, je dostopna vsem!
Deli:

Na sedežu medobčinske inšpekcije na Vrhniki mi pojasnijo, da je v skladu z zakonom o cestah (5. členom) tako postavljanje znakov na javni cesti dovoljeno le s strani upravljavca ceste (občina ali DRSC), prav tako je kaznivo ustavljanje in preprečevanje dostopa drugim po javni cesti, pa četudi gre za deloma opuščeno kolovozno cesto. Inšpektorji se v praksi večkrat srečajo s primeri, ko kmetje lokalne kolovoze preprosto zagradijo z električnimi pastirji in pasejo živino, ne glede na to, da pot ni njihova. Javnih poti se namreč ne da priposestvovati, kakor je to po 20 letih možno na zasebnih zemljiščih, ki jih tako dolgo uporabljamo in nam nihče tega ne preprečuje. Enkrat javno je zmeraj javno, in ko prvega res dobro ujeziš, ti z vso pravico pošlje inšpektorja, ki situacijo fotografira, prouči in te lahko oglobi z najmanj 1000 evri (za fizično osebo) oziroma najmanj 4000 evri (za pravno osebo). To velja za vse, ki tako ali drugače zapirajo prehod po javni cesti, četudi gre za navidezno opuščen kolovoz!

Res pa je, da se lahko opuščene javne poti oz. prekinjeni deli nekdanjih poti, ki so v lasti občine (ne velja za zgoraj omenjene gozdne ceste, ki so nujne za spravilo lesa več lastnikov gozda), odkupijo od občine in se uporabljajo za lastne potrebe.

Sicer pa v skladu z uredbo o vožnji v naravnem okolju velja, da kolesarji lahko vozijo po vseh javnih poteh, ki so dovolj široke za dvosledno vozilo, torej kjer je dovolj prostora za srečanje s planinci.

 

Sebastjan Vehar 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2017 | Kultura
Damski orkester

Bodite prvi pri oddaji mnenja.