Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

O okamenelih srcih


VERSKE

| |
10.07.2014      10:04
A A

O okamenelih srcih


Šentjošt, 29. junij – Že devetnajsto leto zapored je pred Kapelo mučencev sredi vasi potekala slovesnost v spomin na žrtve rdeče revolucije, domačine, pobite med vojno in po njej. Pred kulturnim programom, v katerem je bil slavnostni govornik v Argentini rojeni dr. Andrej Marko Poznič, moralni teolog in publicist, pa je potekala še spominska maša.


Deli:

Janez Juhant je med pridigo spregovoril o okamenelih srcih, tistih, ki naj bi po njegovem na eni strani še vedno zagovarjala zločine, in tistih, ki se na drugi strani zaradi strahu ne marajo odpreti. Kot je dejal, dokler ne bodo srca mesena, se stanje v naši državi ne bo spremenilo.
Po maši je sledil slabo uro dolg kulturni program, v katerem je dr. Poznič dejal, da so ljudje ravnali prav, da so se uprli brezbožnemu komunizmu, ki je po njegovem po vojni prinesel velikansko škodo. Obžaluje, da se nekateri želijo vrniti v ta čas in omenjeno ideologijo ponovno postaviti na piedestal vladavine. Prisotni, ki sta jih pozdravila tudi Mojca Kucler Dolinar (NSi) in Anže Logar (SDS), so lahko prisluhnili še tonskemu pozdravu 95-letnega Mirka Gogale iz Argentine, ki je pel novo mašo 18. junija 1944 v Šentjoštu.
V sklepnem delu je odbor za podelitev Ehrlichovih priznanj (podelil jih je Tone Rode, dir. časnika Družina) omenjena priznanja podelil Mirku Gogali, Petru Urbancu, Meti Velikonja in Zori Kraševec ter Stanetu Štrbenku; priznanja so prevzeli bodisi sami bodisi njihovi svojci oziroma prijatelji. Dogodek je spremljala spominska razstava v Možinetovi hiši.

Gašper Tominc (foto: GT)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.