Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, proti jutru lahko v severovzhodni Sloveniji pade kakšna kaplja dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 1, ob morju okoli 3 °C.
-1°C | 9°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
6°C | 11°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Nordijci v Julijskih Alpah


SOSED SOSEDU

| |
10.07.2014      8:27
A A

Nordijci v Julijskih Alpah


V četrtek, 26. junija, se je 19 članov Društva upokojencev Dobrova, sekcije Nordijska hoja, odpravilo na izlet v Julijske Alpe. Sicer se vsak četrtek od marca do decembra odpravimo v bližnjo in daljno okolico Dobrove in tudi na izlet v sosednje občine.


Deli:

Z Dobrove smo se odpeljali do Kranjske Gore, nato pa proti Vršiču. Za tretjim ovinkom stoji Mihov dom, kjer smo parkirali minibus in se odpravili v smeri Krnice. Obiskali smo spomenik ponesrečenim v gorah – Mali Tamar. Po dokaj lepi poti smo pohod nadaljevali, palice so lepo pele in ob 11. uri smo bili pri koči na Krnici na višini 1113 m.

Sledil je počitek, malica, fotografiranje in klepet, nato pa po desni strani hudournika Pišnice vrnitev v Kranjsko Goro. Na tretjini poti smo obiskali Kekčevo deželo z lepimi planinskimi travniki in kolibami, kjer so snemali film o Kekcu. Po dveh urah nordijske hoje ob reki smo prispeli na parkirišče ob mostu, kjer nas je čakala voznica Mateja z avtobusom. Odpeljala nas je do jezera Jasna, kjer smo imeli kratek postanek.

Krasen sončen dan smo zaključili z odličnim kosilom pri »Martinu« v Kranjski Gori. Organizatorja, predsednik Tone in Vinko Kuder, sta pohvalila vse člane ter jim zaželela prijeten dopust, z obvestilom, da se zopet vidimo prvi četrtek v septembru.

 

Za DU Anica Tomšič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!