Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem v južni polovici Slovenije bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 17°C
sreda, 17.10.2018
12°C | 19°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Obnovljeni in nadgrajeni objekti Blagajeve ......


NOVICE

| |
27.11.2017      19:17
A A

Obnovljeni in nadgrajeni objekti Blagajeve poti


Lesene hiške in objekte na Blagajevi gozdni učni poti, postavljene iz podrtega lesa po žledolomu, med spomenikom grofu Blagaju nad čebelarskim domom in grajskim izvirom sem predstavil bralcem že septembra leta 2014.


Deli:

Po treh letih in pol je zob časa načel predvsem streho šestkotne hiške, a je po naročilu občine Dobrova - Polhov Gradec ekipa treh samostojnih podjetnikov (Žiga Povšner s.p., Aleš Ložar s.p. in Matic Zakrajšek s.p.) v vsega nekaj dneh uspela popraviti strehe treh objektov in to s prekritjem z lesenimi skodlami, s čimer so dodali objektom novo estetsko in starinsko vrednost. Poleg tega so izdelali dodatno streho nad vhodnim portalom pri spomeniku, pri čemer so ob njej na eni strani postavili ptičjo valilnico, torej škatlo, varno pred vremenskimi vplivi, za gnezdenje ptic, na drugi strani pa ptičjo hišico z vhodom v obliki srčka. Nova pridobitev so tudi lepo izdelane obrobe oken šestkotne hiške in vhodnega pulta, ki so sedaj iz gladkega lesa, okna pa imajo celo prava lesena polkna. Otroci se bodo najbolj razveselili lesenega volka iz enega kosa lesa, ki stoji tam, kjer je bila jahalna priprava doslej. Da so gorenjski fantje pravi rokodelci, se lahko prepričate z obiskom smučišča Krvavec, saj so ob gozdu na poti pastirskih škratov različni kipi živali in vse umetnine so izdelali iz zgolj enega kosa lesa vsako. Občina je ob tej nujni vzdrževalni naložbi, vredni približno 2000 evrov, še enkrat pokazala, da ima smisel in občutek za ohranjanje naravne in kulturne dediščine!

Občina Dobrova - Polhov Gradec je kandidirala za evropska sredstva s tremi projekti; poleg zgoraj opisanega Polhkovega doživljajskega parka, ki ga bodo ob odobritvi sredstev obogatili z dodatnimi vsebinami, kipi, razstavami in interaktivnimi dogodki, še z Lokalnimi produkti Blagajeve dežele in Medenimi zakladi – prireditvenim prostorom pri gostilni Pograjski dom.

Sebastjan Vehar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!