Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kaj pravi analiza Zlatega kamna za Občino ......


OBČINSKE

| |
24.03.2014      20:32
A A

Kaj pravi analiza Zlatega kamna za Občino Dobrova - Polhov Gradec?


Projekt Zlati kamen, ki ga pripravlja multidisciplinarna skupina sedmih strokovnjakov iz različnih podjetij in ustanov, v svoji raziskavi tudi letos ni zaobšel Občine Dobrova - Polhov Gradec. Analiza primerja vse slovenske občine in je sestavljena s pomočjo 54 kazalnikov osmih področij.


Deli:
V poročilu je zapisano, da spada občina med razvitejše kraje v Sloveniji, ob tem pa jo odlikuje izrazit, a vendarle ne pretiran razvojni tempo. Brezposelnost je med najnižjimi v državi pa tudi izjemno malo ljudi prejema socialno pomoč. Dinamika sprememb v zadnjem obdobju je poudarjena, a razvoj vendarle ni pretirano hiter. Tako občina v slovenskem merilu spada med tiste, ki so za priseljevanje bolj privlačne, vseeno pa selitveni prirast ostaja zmeren. Za področje gospodarstva so zapisali, da "je izraziteje bivalna občina brez močne industrije". Ritem ustanavljanja novih podjetij je soliden, a v primerjavi s sosednjimi kraji zmeren. Ob tem pa je stopnja preživetja novih podjetij nadpovprečno visoka. Občina spada med maloštevilne slovenske kraje v državi, kjer gospodarstvo ustvari več prihodka, kot ga je ustvarilo pred krizo. Med šibkimi področji občine se omenja zadržano vlaganje v varčno rabo energije, prehod na obnovljive vire in črpanje EU-sredstev. Po zapisu poročila se lahko občina – ob nadaljevanju trenutnih aktivnosti in upoštevajoč priporočila na kritičnih razvojnih področjih – prebije med razvojno najuspešnejše manjše kraje v Sloveniji. (gt)

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.