Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

JUTRI
2°C
-5°C
PON.
0°C
-2°C
Deli
5838

Župan voščil starejšim

Dobrova, 12. december – Občina Dobrova - Polhov Gradec je tudi konec leta 2017 v športni dvorani na Dobrovi pripravila praznično srečanje s kulturnim programom in pogostitvijo za vse starejše občane.

Zbrano generacijo starejših je nagovoril gostitelj, župan Franc Setnikar. Poudaril je, da kraj, občino in dogajanje v njej sooblikujejo vse generacije in da je izrednega pomena prenašanje znanj, tradicije in veščin z generacije na generacijo, saj se le tako lahko ohranjajo. Zahvalil se je vsem in jim voščil zdravja in vsega dobrega v novem letu. Kulturni program sta sooblikovali kulturno-umetniško društvo Polhov Gradec in kulturno društvo Črni Vrh. Folkloristi so zaplesali, mladi pevci zapeli, posebej z zanimanjem pa so starejši spremljali predstavitev polhograjske narodne noše, ki jo ponosno nosijo člani folklorne skupine grof Blagaj. Nadvse nostalgično in na trenutke humorno je bilo poslušati zgodbe in prigode iz mladosti folkloristov. S hrano, pijačo in druženjem ter klepetom se je zaključilo nadvse veselo in prijetno predpraznično popoldne.

Besedilo in fotografija: Nadja Prosen Verbič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!