Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.02.2018

oblačno
Ponoči se bodo začele pojavljati rahle padavine, ki se bodo proti jutru nekoliko okrepile. Meja sneženja bo sprva na okoli 500 m nad morjem, proti jutru pa se bo spuščala. Tu in tam v notranjosti prehodno ni izključen pojav poledice.
2°C | 5°C
ponedeljek, 19.02.2018
-1°C | 2°C
torek, 20.02.2018
-1°C | 2°C
sreda, 21.02.2018
-1°C | 2°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 3°C
Opozorila
Sobota, 17.2.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Župan voščil starejšim


KULTURA, OBČINSKE

| |
17.01.2018      6:38
A A

Župan voščil starejšim


Dobrova, 12. december – Občina Dobrova - Polhov Gradec je tudi konec leta 2017 v športni dvorani na Dobrovi pripravila praznično srečanje s kulturnim programom in pogostitvijo za vse starejše občane.


Deli:

Zbrano generacijo starejših je nagovoril gostitelj, župan Franc Setnikar. Poudaril je, da kraj, občino in dogajanje v njej sooblikujejo vse generacije in da je izrednega pomena prenašanje znanj, tradicije in veščin z generacije na generacijo, saj se le tako lahko ohranjajo. Zahvalil se je vsem in jim voščil zdravja in vsega dobrega v novem letu. Kulturni program sta sooblikovali kulturno-umetniško društvo Polhov Gradec in kulturno društvo Črni Vrh. Folkloristi so zaplesali, mladi pevci zapeli, posebej z zanimanjem pa so starejši spremljali predstavitev polhograjske narodne noše, ki jo ponosno nosijo člani folklorne skupine grof Blagaj. Nadvse nostalgično in na trenutke humorno je bilo poslušati zgodbe in prigode iz mladosti folkloristov. S hrano, pijačo in druženjem ter klepetom se je zaključilo nadvse veselo in prijetno predpraznično popoldne.

Besedilo in fotografija: Nadja Prosen Verbič


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!