Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Črna kronika – januar 2013


KRONIKA

| |
22.02.2013      9:17
A A

Črna kronika – januar 2013


Januar prav tako ni bil lahek za policiste Policijske postaje Ljubljana Vič, ki so se soočili z več tatvinami in primeri nasilja.


Deli:

Val navdušenja nad tujimi registrskimi tablicami je zajel tudi Horjul in Dobrovo, od koder poročajo o dveh parih izginulih tablic, s ceste Horjul-Koreno pa so neznano kam izpuhteli prometni znaki. V Opel Vectri, z neznanimi registrskimi tablicami, jo je z bencinskega servisa na Dobrovi prav urno pobrisal dolžnik za gorivo. Zaenkrat še neznani narcisoid v Polhovem Gradcu pa si je ob demontaži okrasnih pokrovov z vozila sodržavljana-davkoplačevalca verjetno mislil, da krasti sicer ni lepo, bo pa zato lepši njegov avto. Svojega avta pa očitno ni imel drugi član roparskega ceha, ki je v Razorih naletel na izredno bogat plen. Ob misli, da bi si na rame oprtal puhalnik za listje in kotno brusilko, ki sta ga gledala iz odklenjene Renault Lagune z reg. št. LJ KK-227, ga je verjetno malce zbodlo v križu, a je nato z velikim olajšanjem ugotovil, da so v njem tudi kontaktni ključi. Vključiti je moral le še navigacijsko napravo in se odpeljati v sončni zahod. Izvrstna prilika morda res dela tatu, a to še ne pomeni, da je tatvina dovoljena, zato za njim že poizvedujejo možje postave. Kot tudi poizvedujejo za trojico zmikavtov, ki so pri hiši v Brišah pri Polhovem Gradcu prosili vode za pokvarjeno vozilo. Medtem ko jim je dobrodušna  občanka v kuhinji točila vodo, sta ji dva izmaknila večjo količino gotovine. In potem se sprašujemo, odkod ljudski pregovor: Dobrota je sirota… Manj tatinske sreče sta imela Romuna, temnejše polti in višine okrog 150 cm, ki sta v horjulskem Mercatorju skušala ob menjavi denarja pri nakupu opetnajstiti prodajalko. Podvig jima ni uspel, nakar sta jo s temnim OA BMW, reg. št. DTR67EP podurhala mimo Petrola proti Dobrovi. Spet neki drugi sumljivci, bojda Romi, so se po poročanju občana zadrževali v bližini horjulskega gasilskega doma in si prav željno ogledovali bližnje hiše. Policisti jih o njihovih namenih zaenkrat še niso uspeli pobarati, saj so se še pred njihovim prihodom odpeljali naprej s svojo sivo Opel Vectro, reg. št. RT LJMF-958. Ali bi ta dogodek lahko bil kakorkoli povezan z izginulo (povsem novo) strešno kritino z mrliške vežice v Dobrovi, kjer so že avgusta lani skrivoma uradovali zbiralci barvnih kovin, pa zaenkrat ne moremo reči. Na delu so bili tudi vlomilci, ki niso uspeli prodreti v garažo v Podsmreki, jim je pa uspelo v podjetje v Pristavi pri Polhovem Gradcu, kjer pa ni bilo zanje očitno nič zanimivega.

Trda roka zakona je morala pretekli mesec zaradi družinskega nasilja posredovati v kar dveh primerih. V Podolnici so »junaku«, ki se je s pestmi lotil soproge, izdali plačilni nalog in mandatno kazen. Prav tako mandatna kazen je doletela tudi razgrajača iz Podsmreke, ki se je za spopad v družinskem krogu pred tem pošteno podprl z maligani. Kri pa je zavrela tudi med mladimi gosti nočnega lokala Zelena dolina v Vrzdencu, pri čemer jih je eden od udeležencev skupil do te mere, da je moral iskati pomoč na UBKC Ljubljana. Policisti bodo po zbranih obvestilih zoper osumljene nasilneže podali kazensko ovadbo.

V danih zimskih razmerah se še vedno ne znajde divjad. Zadnja žrtev je bila na cesti v Hruševem. Zaradi obilnega sneženja in posledičnih plazov pa je bil nekaj časa oviran promet na cesti Log – Belica.

 

Zbral in uredil:

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.