Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo nevihtno dogajanje umirilo, ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 32°C
četrtek, 19.07.2018
14°C | 30°C
petek, 20.07.2018
17°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 30°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina je praznovala 22 let


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
14.10.2016      15:23
A A

Občina je praznovala 22 let


Na slavnostni akademiji ob občinskem prazniku, ki je letos potekala v Brezovi dvorani na OŠ Brezovica, se je občina zahvalila vsem zaslužnim občanom. Tokrat je naziv »častni občan« prejela Helena Pogačar z Rakitne, ki si je priznanje zaslužila z večletnim delom v dobrobit krajevne skupnosti in občine. Na akademiji je župan Metod Ropret podelil še grb občine, ki ga je prejela Sonja Sojer ter tri priznanja, ki so jih prejeli Podpeški oktet ter Lovski družini Rakitna in Brezovica. Župan je na koncu podelil še dve posebni priznanji našima uspešnima športnikoma: plavalcu Anžetu Tavčarju in odbojkarju Gregorju Ropretu.


Deli:

Župan je uvodoma pozdravil vse nagrajence in goste, še posebej predstavnike OŠ Ivana Cankara Zagreb in
OŠ Vuk Karadžić Surčin, ki so bili ravno v tem času gostje na OŠ Brezovica v okviru mednarodnega projekta Vrednote nas povezujejo. Slovesnost je župan v svojem nagovoru izkoristil tudi za to, da se je ozrl v preteklost in razmišljal o prihodnosti. »Občina Brezovica je na svojo samostojno pot stopila pred 22-imi leti. Takrat so bile uresničene naše dolgoletne želje in dobili smo priložnost, da sami oblikujemo svojo prihodnost. Zavedli smo se svojega potenciala in si zadali razvojne prioritete.« Ob tem je Ropret izpostavil dve ključni prioriteti: to je skrb za nemoten razvoj otrok, kar pomeni vlaganja v objekte šolske in predšolske vzgoje, ter skrb za zdravo okolje in varno bivanje, kar pomeni vlaganja v komunalno in prometno infrastrukturo. »Brez zadržkov lahko ocenimo, da smo v objekte šolske in predšolske vzgoje v preteklosti vlagali veliko in da naši objekti otrokom zagotavljajo dobre pogoje za njihov razvoj, a potrebno se je zavedati tudi demografskih značilnosti občine. Ta sodi med pet občin v Slovenji z največjim prirastom prebivalstva. To pomeni tudi permanentne potrebe po širitvi in izboljševanju potrebne infrastrukture. Prvi korak bo storjen v naslednjih dveh letih z izgradnjo novega vrtca v Notranjih Goricah, temu pa bodo sledili tudi novi oddelki na Brezovici.« Ropret je v nadaljevanju poudaril, da je bila občina v zadnjem obdobju izjemno uspešna pri črpanju zunanjih finančnih sredstev, kar potrjuje vrsta izvedenih projektov. »Realizirane investicije v okoljsko in prometno infrastrukturo bi v normalnih okoliščinah bistveno presegale naše proračunske zmožnosti. Skupaj s sosednjimi občinami smo uspešno kandidirali na razpisih in zgradili komunalno infrastrukturo, ki ustreza najmodernejšim standardom čiščenja odpadnih voda. Vlaganja, ki so presegla 40 milijonov evrov tudi dolgoročno zagotavljajo pogoje za vzdrževanje in širitev omrežja. Prav tako nam solastništvo Regijskega centra za ravnaje z odpadki na Barju omogoča brezskrbno prihodnost na področju predelave in ravnanja z njimi. Vseh zastavljenih infrastrukturnih projektov iz pretekle perspektive nismo uspeli realizirati, smo pa vsaj ključnega, to je izgradnja vodarne Virje, uspeli prenesti v sedanjo. Gradnja objektov, ki bodo dolgoročno rešili tudi izdatnost in kvaliteto oskrbe z vodo je v teku in prihodnje leto se bomo skupaj veselili tudi te pridobitve.« Ob vsem naštetem pa v okviru delovanja občine nikoli niso pozabili na razvoj družbenega in družabnega življenja, je še povedal Ropret: »Prav v društvih se razkriva potencial naših občanov. Ljudje, ki so najbolj dejavni v njih, so običajno tudi najzaslužnejši za njihovo uspešno delovanje in pomembno prispevajo k razvoju skupnosti. In s tem ciljem so svoje moči v razvoj kraja in občine združevali tudi naši današnji nagrajenci,« je ob koncu povedal župan, ki se je vsem letošnjim nagrajencem zahvalil za vložen trud in nesebičen prispevek.


Najbolj žlahtno priznanje – naziv »častni občan« - je tokrat dobila Helena Pogačar z Rakitne, ki je

ki je s svojim delom pomembno prispevala k razvoju lokalne skupnosti, občine, prostovoljstva in društev – tako upokojenskega, ki mu zadnjih deset let tudi predseduje, kot tudi kulturnega. Nesebična družbena aktivnost in pomoč drugim ji pomenita smisel življenja. Helena Pogačar je ena najbolj zaslužnih oseb za izgradnjo materialnih pogojev za kakovostno bivanje v Rakitni, predvsem pa je ključna oseba družabnega življenja in humanitarnega delovanja v zadnjih desetletjih, je med drugim zapisano v obrazložitvi.


Grb občine je prejela Sonja Sojer, učiteljica glasbene umetnosti na OŠ Brezovica, zborovodkinja šolskih zborov, mentorica študentom Akademije za glasbo ter ustanoviteljica in zborovodkinja Ženskega pevskega zbora Brezovica, ki letos praznuje 20-letnico delovanja. Na tokratni prireditvi so podelili še tri priznanja. Tega so prejeli Podpeški oktet, ki je v letošnjem letu praznoval 20 let svojega obstoja ter Lovskima družinama Brezovica in Rakitna, ki letos obeležujeta 70-letnico obstoja in uspešnega delovanja. Podeljeni sta bili tudi dve posebni priznanji, ki sta jih prejela vrhunska športnika, plavalec Anže Tavčar in odbojkar Gregor Ropret. Ker sta bila oba v času podelitve v tujini, sta priznanja v njunem imenu prevzela ravnatelj OŠ Preserje Igor Selan in Gregorjeva mama.


Za lep kulturni program so tokrat poskrbeli člani Folklorne skupine Rožmarin iz Vnanjih Goric in Mešani pevski zbor Rakitna. Prireditev je v Brezovi dvorani potekala v sproščenem vzdušju, po uradnem delu pa je sledila še pogostitev, kjer so obiskovalci sproščeno kramljali in voščili letošnjim nagrajencem.

Vesna Novak

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 18
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.07.2018
Danes ni dogodkov.
21.07.201 | Šport
Sauleck

Bodite prvi pri oddaji mnenja.