Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 30°C
torek, 22.07.2018
17°C | 26°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 30°C
petek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ŽPZ Brezovica pripravil božično – novoletni ......


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.12.2016      13:18
A A

ŽPZ Brezovica pripravil božično – novoletni koncert z gosti


Na zadnji decembrski ponedeljek so v brezoviški osnovni šoli v sodelovanju z občino in KUD Brezovica pevke Ženskega pevskega zbora Brezovica pripravile božično – novoletni koncert z gosti.


Deli:

 

Tradicionalni božično – novoletni koncert so pevke z gosti pripravile že devetnajstič zapored. ŽPZ Brezovica z zborovodkinjo Sonjo Sojer in pianistko Anjo Kunčič je za začetek zapel in zaplesal tri skladbe in sicer mehiško, japonsko in maorsko. Pri japonski pesmi je pevke s svojim plesom spremljala tudi učenka Ema Svete, ki je s svojo podobo predstavila japonsko kulturo oblačenja. Sledil je gost iz Venezuele, pianist Leopoldo Osio, ki je svojo jazz glasbo predstavil v državah Južne Amerike in Evrope. Zaigral pa je dve skladbi, ena izmed teh je bila avtorska. Posebna gostja večera je bila 18-letna harfistka Verona Rapuc iz Slovenj Gradca, ki je zaigrala dve melodiji. Sledil pa je Ženski pevski zbor Brezovica s tremi skladbami, ustreznimi za temo koncerta, saj so pevke zapele Winter Wonderland, Lepa božična noč in Sneg je tu.

Presenečenj pa ni bilo konec, saj je nastopil tudi velik oboževalec Erosa Ramazzottija, pevec Primož Šinkovec. Zapel je dve zelo znani pesmi svojega vzornika, potem pa še skladbo Insieme skupaj z ŽPZ Brezovica.

Na koncertu ni manjkalo niti lepih želja ob prazničnih dnevih in novem letu, ki jih je v slavnostnem nagovoru izrazil tudi župan Metod Ropret. »Ni vsak dan enak dnevu, niti leto predhodnemu. Vsak pa prinaša nove izzive in s seboj tudi nove radosti,« je voščil župan. Zbrane je pozdravila tudi predsednica KUD Brezovica Polona Raušl. »Toliko lepega se je v tem letu zgodilo ŽPZ Brezovica, da je težko ponovno obuditi vse lepe trenutke in jih strniti v popolno sliko,« je povzela Polona, ki je tudi sama članica prav tega pevskega zbora, o katerem je govorila. ŽPZ Brezovica je letos praznoval dvajsetletnico delovanja, zborovodkinja Sonja Sojer pa je prejela grb občine Brezovica. Pevke so nato zapele še štiri skladbe, na priredbi Modrijanov jih je spremljal harmonikar Miha Mele. Za zaključek pa so skupaj z vsemi gosti in z dvorano, zapolnjeno do zadnjega kotička, zapele Silvestrski poljub in vsem zaželele lepe praznike ter srečno novo leto.

Eva Povirk


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 18
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.07.2018
Danes ni dogodkov.
27.07.2018 | Šport
Bohinjske gore
27.07.2018 | Šport
Bohinjske gore

Bodite prvi pri oddaji mnenja.