Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, nekaj več sonca bo v vzhodnih krajih. Predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Postopno se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 24 °C.
12°C | 18°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 17°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 12h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kvintet Mlin praznuje 5. obletnico delovanja


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
18.12.2016      16:40
A A

Kvintet Mlin praznuje 5. obletnico delovanja


Kvintet Mlin je v petek, 16. decembra, ob peti obletnici delovanja pripravil koncert, ki je potekal v kulturnem domu v Podpeči. Odpeli so nekaj domačih in nekaj tujih pesmi, manjkale pa niso niti gostje, ki so popestrile večer.


Deli:

Kvintet je bil ustanovljen leta 2011 na pobudo dveh članov sedanje zasedbe. Že prvo leto so na tekmovanju mlajših pevskih zasedb na Turjaku osvojili prvo mesto. Sestavljajo ga zborovodja Dušan Debevc, Marjan Cimperman, Janez Umek, Nana Gerdina in Jože Knap, v tej obliki pa delujejo tri leta. Pravijo, da jih druži prijateljstvo ter prepevanje lepih slovenskih in tujih pesmi. Nastopajo po prireditvah v okviru občine Brezovica in okolice, redno pa se udeležujejo srečanj manjših pevskih zasedb na Turjaku in v Goriških Brdih.

Na koncertu so odpeli kar nekaj domačih ter tujih pesmi, za popestritev pa so poskrbele tri mlade gostje iz Kamnika pod Krimom. Druži jih glasba in prijateljstvo, na citre je zaigrala Klara, na flavto Eva, Nataša pa je zapela.

Koncert se je zaključil s prijetnim druženjem, kvintetu pa želimo še veliko uspehov.

 

Eva Povirk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 19
Izšla: 03.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.