Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V tovarni TKK Srpenica pripravili ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
19.10.2014      14:22
A A

V tovarni TKK Srpenica pripravili nenapovedano gasilsko vajo


V soboto dne 18.10.2014 ob 10.00 uri je v tovarni TKK Srpenica v skladiščnem šotoru zagorelo.Takoj ko so avtomatske alarmne naprave o požaru obvestile vratarja podjetja,je ta nemudoma ukrepal ter preko ReCO Nova Gorica in po alarmnem planu podjetja v primeru požara ali druge nesreče obvestil pristojne službe.


Deli:

To ni bil pravi požar,ampak je šlo za nenapovedano gasilsko vajo, katero je vodstvo podjetja TKK Srpenica v sodelovanju s svojo gasilsko enoto in Gasilsko zvezo Bovec načrtovalo ob mesecu varstva pred požari, ter ob tem preverilo usposobljenost in opremljenost gasilskih enot ob morebitnem primeru pravega posredovanja. Z vajo so tudi praktično preverili njihov požarni načrt in načrt aktiviranja svoje enote v katero sodelovanje je bilo vklučeno tudi vodstvo podjetja,katero skrbi za področje varnosti. V vaji katera je trajala slabe tri ure je v realnem času sodelovalo skupaj 64 gasilcev s 15 vozili iz PIGE TKK Srpenica,PGD Srpenica, PGD Bovec, PGD Log pod Mangartom,enota Trenta,PGD Kobarid in enota Vrsno ter vodstvo podjetja in policisti PP Bovec. V sami vaji so preigravali vse možne scenarije nesreče, katera bi se lahko dogodila, od gašenja požara, poškodbe gasilcev na intervenciji ter razlitja nevarne snovi.Vajo je vodil poveljnik PIGE TKK Srpenica Edi Melinc v sodelovanju s poveljnikom GZ Bovec Mirom Bozja. Po končani vaji je sledila analiza vaje v kateri so odgovorni predstavili kakšen je bil namišljen potek vaje ter ugotovitve o izvedbi nenapovedane vaje.  Na podlagi prvih ocen je bilo zadovoljstvo odgovornih kljub majhnim pomanjklivosti veliko,saj so gasilci kljub temu, da je bila vaja nenapovedana odlično usposobljeni in opremljeni ter kot je dejal Silvo Hrovat iz podjetja TKK Srpenica,delo opravili z odliko. Oba vodje gasilcev,sta bila z izvedbo vaje in delom gasilcev zadovoljna, saj so svoje delo opravili strokovno in učinkovito v danih razmerah. Aktiviranje gasilskih enot preko ReCO je potekalo po alarmnem planu in so se enote na klic odzvale v realnem času, kot to velevajo pravila gasilske službe. Samo vodenje in koordinacija med sodelujočimi enotami je preko UKW zvez delovalo dobro.Po končani vaji in analizi so gostitelji udeležencem vaje pripravili okusno malico.Vodstvo GZ Bovec se ob tej priliki tudi vsem udeležencem vaje  in vodstvu podjetja TKK Srpenica iskreno zahvaljuje za organizacijo vaje in dobro  sodelovanje.

 

Foto: TKK Srpenica
Povezave:www.gzbovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GASILSKA ZVEZA BOVEC
GASILSKA ZVEZA BOVEC
TRG GOLOBARSKIH ŽRTEV 008
Tel:041 650 341
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.