Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

V GZ Bovec pridobili nove operativne gasilce


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
14.12.2014      20:59
A A

V GZ Bovec pridobili nove operativne gasilce


Pridobivanje in vzgoja novih članov je osnovna naloga vseh PGD in GZ. Zato smo se tudi v GZ Bovec v sodelovanju vseh PGD v zvezi dogovorili, da po planu izobraževanja v letu 2014 izvedemo osnovni in nadaljevalni tečaj za naziv gasilec.


Deli:
Že v mesecu marcu 2014, smo pričeli s pripravami na izvedbo tečaja, saj je bilo potrebno zagotoviti predavateljski kader. Kvalitetni izkušeni in razumljivi predavatelji in inštruktorji, so pogoj za dobro organiziran in izpeljan tečaj, ti so prihajali iz gasilskih organizacij, kot tudi strokovnjaki iz drugih področij (varstvo pri delu, elektrotehnika, gradbeništvo, prva pomoč). Sam tečaj, katerega je organiziral in vodil poveljnik GZ Bovec Miro Bozja, se je pričel v mesecu aprilu najprej z teoretičnim delom tečaja, kjer so tečajniki pridobivali znanja iz področij varstva pri delu, organizaciji gasilstva, prve pomoči, elektrotehnike, vozila in oprema, požarna preventiva, redovne vaje, tehnično reševanje, gasilska taktika, dihalne naprave. Vseh tečajnikov, med katerimi je bilo veliko članic je bilo 20 in sicer iz PGD Bovec, Log pod Mangartom in PGD Srpenica. Prvi del tečaja so kandidati uspešno opravili s pisanjem testa,  na kar jim je ostal še drugi del, praktični del tečaja. Tu so se morali vsi tečajniki v svojih matičnih društvih praktično usposabljati z skupno in osebno gasilsko opremo, katera se uporablja na gasilskih intervencijah in  praktičnih vajah. Po opravljenem osnovnem tečaju za gasilca, je sledil še nadaljevalni tečaj gasilca. Vse to pa je trajalo do 14.12.2014, ko so tečajniki pred izpitno komisijo GZ Bovec( sestavljali so jo poveljniki PGD, predsednik in poveljnik GZ), opravili še praktični del tečaja. Po ugotovitvah vodje tečaja, so vsi tečajniki tudi v praktičnem delu dokazali, da jim ni gasilstvo tuje in da znajo pravilno uporabljati in rokovati z gasilsko opremo, seveda pa bo tudi v bodoče to znanje potrebno še nadgrajevati, saj predvsem praksa skupaj s teorijo prinese željene rezultate. Tečajniki so v povprečju dosegli prav dober uspeh. Prav gotovo pa je pri tej stopnji izobraževanja pomembno to, da se pri mladem članu vzbudi čut solidarnosti in odgovornosti do nudenja pomoči tistemu , ki jo potrebuje, saj se bo tako vedno odzval klicu na pomoč. V skupinskem delu ter z vzdrževano in varno osebno opremo, mu bo uspešno izvedena intervencija poplačala vsa odrekanja in napore. Postal in ostal bo požrtvovalen, human, izkušen in pošten gasilskim načelom zvest član. Po uspešno zaključenim tečajem za naziv GASILEC, sta se vsem tečajnikom za uspešno opravljen izpit in udeležbo in sodelovanje na tečaju zahvalila poveljnik in predsednik GZ Bovec Miro Bozja ter Boris Zorko in poveljniki PGD-ev Davor Gašperčič, Drago Černuta in Bogdan Kurczewski, kateri so jim zaželeli veliko lepih trenutkov v gasilstvu in čim manj pravih intervencij, ter pohvalili njihovo zavzetost na samem tečaju, obenem pa zaželeli, da se še naprej vključujejo v razna druga izobraževanja na področju gasilstva ter organizacije gasilstva. Tečajniki bodo napredovanja v čin gasilec prejeli na svojih občnih zborih društev. Zahvala pa velja tudi organizatorju tečaja in vsem predavateljem in inštruktorjem.Ob tej priliki pa naj povemo še to, da se je tekom leta v organizaciji gasilskega poveljstva Severnoprimorske regije organiziral tudi tečaj za vodjo enot, katerega se je udeležil in uspešno opravil tudi naš član in sicer poveljnik PGD Bovec Davor Gašperčič.


Povezave:www.gzbovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GASILSKA ZVEZA BOVEC
GASILSKA ZVEZA BOVEC
TRG GOLOBARSKIH ŽRTEV 008
Tel:041 650 341
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.