Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
0°C | 13°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
7°C | 13°C
petek, 24.11.2017
5°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Občni zbor PGD Bovec


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
05.03.2015      20:37
A A

Občni zbor PGD Bovec


V soboto, 21. februarja 2015, se je v prostorih velike dvorane gasilskega doma PGD Bovec odvijal že 112. redni občni zbor Prostovoljnega gasilskega društva Bovec.


Deli:

V pozdravnem govoru je predsednik društva tov. Anton Zorč pozdravil vse navzoče goste iz sosednjih gasilskih društev še posebej pa župana Občine Bovec Valterja Mlekuža, predsednika GZ Bovec tov. Borisa Zorka, častnega poveljnika PGD Bovec tov. Antona Bozjo, poslanca DZ RS g. Danijela Krivca, poveljnika OŠCZ Bovec g. Edija Melinca, poveljnika CZ za Severno primorsko regijo Sama Kosmača, predstavnika policije in druge prisotne goste. Zbora so se udeležile tudi delegacije pobratenega društva Lipoglav in društvi Pekre in Bakovci s katerimi PGD Bovec zelo dobro sodeluje. Župan Občine Bovec, Valter Mlekuž je v svojem nagovoru pohvalil delo društva in povedal, da bo občina sofinancirala nakup vozila z dvigalom. Sledilo je poročanje organov društva o delu v preteklem letu. Iz samih poročil je bilo razvidno, da je bilo v letu 2015 pri Bovških gasilcih zelo pestro, tako na operativnem kot na organizacijskem in  izobraževalnem področju. Vsi prisotni so lahko začutili, da je društvo dejavno, živahno in da se poleg primarne naloge gasilcev  gašenja in reševanja, veliko časa posveča druženju in tkanju prijateljskih vezi. Društvo je ponosno tudi na mlade gasilce,saj se tudi oni vključujejo v delo v gasilski organizaciji. Gasilci so veseli, da tudi krajani opažajo, da gasilstvo na Bovškem živi in se razvija in na ta način se krajani lahko počutijo varne. Seveda pa je beseda tekla tudi o dveh velikih projektih, ki so si jih zadali bovški gasilci skupaj s lokalno skupnostjo in o katerih beseda teče že več let. To je gradnja novega gasilskega doma, ki naj ne bi bil le dom gasilcev, temveč nekakšen center za vsa društva oziroma enote sistema ZiR v občini Bovec. Drugi projekt, pa je nakup novega tehničnega vozila z dvigalom, katerega je v svojem poročilu omenil poveljnik društva Davor Gašperčič. Projekta sta res velik zalogaj, a gasilci upajo in si želijo, da jim bo to s skupnimi močmi krajanov, občine in gasilske zveze Bovec uspelo izvesti v prihodnjih dveh letih. Na občnem zboru so nekaj besed spregovorili tudi gostje. Skupna točka je bila, da bi sodelovanje med društvi še naprej ostalo v takšnem odnosu kot doslej. Seveda pa so vsi izrazili podporo in pomoč pri izvajanju dveh velikih projektov, ki so si jih zadali bovški gasilci. Na koncu so bila podeljena tudi priznanja in odlikovanja zaslužnim članom za večletno delovanje v društvu. Po končanem uradnem delu je sledilo družabno srečanje.
Povezave:www.gzbovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!