Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 32°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 9h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
19°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gasilci počastili svojega zavetnika


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
05.05.2015      18:46
A A

Gasilci počastili svojega zavetnika


Tudi letos so v soboto dne 2.5.2015, Srpeniški gasilci uspešno pripravili tradicionalno praznovanje Sv. Florjana, ki se sicer časti 4. maja ko je god svetega Florjana, zaščitnika ognja in gasilcev.


Deli:

Češčenje Sv. Florjana ali po domače »Florjanovo« po Srpeniško pa »svet Ferjen«, je trdno zasidrano v srcih vernikov, tako trdno, da ga niti najtrše ideologije niso mogle izbrisati. To pa zato, ker je sveti Florjan našel svoje življenje potem, ko ga je izgubil. Našel ga je v srcih vernikov, zapisal pa se je tudi gasilcem saj so ga izbrali za svojega zavetnika.Praznovanje Florjanovega praznika je v župniji Srpenica že dolgoletna tradicija in zato se vsako leto gasilci množično udeležijo gasilske svete maše, na kateri se spomnijo na svoje pokojne gasilce, hkrati pa se z molitvijo in prošnjami priporočijo sv. Florjanu, da jih še naj naprej čuva in varuje, ko se podajo na vaje, tekmovanje in druge elementarne nesreče, kot so požari, poplave, nesreče in druge pomoči občanom občine in širše. Ime po svetem Florjanu nosi tudi srpeniška cerkev.Ob 17 uri so se gasilci iz celotne gasilske zveze Bovec (Srpenica,Bovec,Log pod Mangartom) sosednjega PGD Breginj in ob prisotnosti predsednika in poveljnika GZ Bovec ter predsednika severno primorske regije v povorki odpravili v domačo cerkev, kjer je v čast gasilcem svojo mašo daroval bovški župnik in dekan g. Viljem Čušin. Župnik je med mašo orisal lik sv. Florjana, ki je bil mučenec in pobožni kristjan, vsem gasilcem pa čestital ob njihovem prazniku ter poudaril, da naj še tako tvorno sodelujejo pri pomoči ljudem, ki so pomoči potrebni.Po končani sveti maši, so srpeniški gasilci pripravili tudi zanimive igre in sicer so se gasilci pomerili v tekmovanju štirih gasilsko-taktičnih veščin, katerih se je udeležilo 6 ekip. Med šestimi ekipami se je najbolje odrezala ekipa PGD Log pod Mangartom, druga je bila ženska ekipa PGD Srpenica in tretja ekipa moških PGD Srpenica. Sodelovale so še ekipe PGD Breginj in dve ekipi PGD Bovec. Po končanem tekmovanju je sledila še podelitev pokalov in priznanj. Za piko na i, pa so marljivi domači gasilci pripravili še okrepčilo za sodelujoče ter končali z zabavnim programom z ansamblom Quo Wadis, ki je poskrbel za dobro razpoloženje.

 

Foto: M.Bozja, B Komac in D. Černuta
Povezave:www.gzbovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!