Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Danes bo oblačno, le na severovzhodu bo sprva še malo jasnine. Zjutraj bo v zahodnih krajih pričelo deževati. Ob morju bo popoldne zapihal jugo, drugod se bo nekoliko okrepil južni do jugozahodni veter. Popoldne se bo dež na zahodu krepil in širil proti osrednjim krajem, v noči na nedeljo pa zajel vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo tudi posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 7, drugod od 10 do 16 °C.
8°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
7°C | 7°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 10°C
torek, 28.11.2017
-5°C | 9°C
sreda, 29.11.2017
4°C | 10°C
Opozorila
Sobota, 25.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Veterani PGD Bovec tekmovali


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
13.07.2015      11:54
A A

Veterani PGD Bovec tekmovali


Tradicionalno srečanje in tekmovanje gasilskih veteranov prijateljskih in pobratenih gasilskih društev Bovec,Kranjska Gora,Lipoglav,Pekre in Bakovci je tokrat potekalo v Bakovcih.


Deli:

V zgodnjih jutranjih urah v soboto 11. julija 2015, so se veterani PGD Bovec, pridružil se jim je tudi veteran Vojko Melinc iz PGD Srpenica,odpravili na srečanje in tekmovanje gasilskih veteranov PGD Bovec, Kranjska Gora, Pekre in Bakovci. Žal se tega srečanja in tekmovanja ni moglo udeležiti PGD Lipoglav. Gre za tradicionalno srečanje gasilskih veteranov omenjenih društev, tokrat pa so bili gostitelji PGD Bakovci. Z društvom Bakovci imajo gasilci iz Bovca že večletno prijateljsko sodelovanje, konec koncev je bil  dolgoletni član našega društva prav dimnikar iz Bovca Sosič Štefan doma iz Bakovcev, zdaj že pokojni. Po dolgi poti so nas prijazni domačini pričakali z zajtrkom. Po jutranjem okrepčilu nas je ob 10 uri čakalo tekmovanje v »Raznoterosti«, to je gasilsko-športna disciplina za gasilske veterane. Samo tekmovanje je bilo pripravljeno in izvedeno brezhibno. Ekipa gasilskih veteranov iz PGD Bovec je zasedla odlično drugo mesto. Po končanem tekmovanju so gasilske veterane  gostitelji odpeljali v občino Dobrovnik, občino, ki meji s Republiko Madžarsko, vse udeležence pa je sprejel tamkajšnji župan. Ogledali so si značilnosti te pokrajine, izdelave lončenih izdelkov iz gline, gradnjo in arhitekturo značilno za Prekmurje vse od starih hiš kritih s slamo in opremljenih s staro opremo. Zanimiv je bil tudi ogled turističnega kraja kjer so si med drugim ogledali tudi zanimive energetske točke vse do Vidovga zdravilnega izvira. Ogledali so si tudi manjše Bukoviško jezero in s tem zaključili lep sprehod. Že jih je preganjal čas, ko so se morali odpraviti nazaj v Bakovce, kjer jih je čakalo kosilo in podelitev medalj in pokalov. Po podelitvi je sledilo še družabno srečanje v pozne popoldanske ure, a žal je vsega dobrega tudi enkrat konec in prišla je ura, ko so se morali posloviti od svojih gasilskih tovarišev in nadaljevati dolgo pot nazaj v Bovec. Ob tej priliki se gasilcem iz PGD Bakovci v imenu GZ Bovec in PGD Bovec  zahvaljujmo za nepozaben preživet dan naših veteranov  v dobri gasilki družbi. Nasvidenje v Bovcu!
Povezave:www.bovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!