Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.01.2018

delno oblačno
Popoldne bo precej jasno. Pihal bo jugozahodnik, ki se bo še nekoliko okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 °C.
1°C | 11°C
petek, 19.01.2018
1°C | 11°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 9°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 11°C
ponedeljek, 22.01.2018
-5°C | 7°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Občni zbor PGD Log pod Mangartom


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
18.01.2015      12:10
A A

Občni zbor PGD Log pod Mangartom


V soboto dne 17.1.2014 je v hotelu Šola v Logu pod Mangartom potekal občni zbor PGD Log pod Mangartom. Udeležilo se ga je veliko število članov in članic društva, gosti iz sosednjih prostovoljnih gasilskih društev, predsednik in poveljnik GZ Bovec Boris Zorko in Miro Bozja,tajnica občinske uprave Patricija Muršič,župan občine Bovec Valter Mlekuž ter častni poveljnik bivše GZ Gornje Posočje tov. Viktor Kavčič.


Deli:

Otvoritev zbora je pripadala predsedniku PGD Log pod Mangartom tov. Igorju Černuta, kateri je pozdravil vse prisotne, nakar je sledila izvolitev delovnega predsedstva zbora, predstavitev točk dnevnega reda ter poročila predsednika, poveljnika, blagajnika,predsednika NO ter verifikacijske komisije. Predsednik in poveljnik društva sta izčrpno predstavila delovanje društva v preteklem letu. Gasilci in gasilke so v letu 2014 opravili 1504 prostovoljnih delovnih ur, se izobraževali, izvajali preventivne akcije, sodelovali na intervencijah ter različnih vajah. Društvo se krepi, saj so pridobili nove 4 operativne člane. V razpravi na poročila so med drugim spregovorili in pozdravili ter čestitali društvu za njihovo uspešno in nesebično pomoč predsednik GZ Bovec, poveljnik GZ Bovec ter župan Občine Bovec. Čestitkam pa so se pridružili tudi predstavniki sosednjih društev. Po sprejemu vseh poročil, je poveljnik društva tov. Drago Černuta predstavil plan dela za leto 2015, katerega je članstvo soglasno sprejelo. Sledil je svečani del občnega zbora, kjer sta Boris Zorko in Miro Bozja predsednik in poveljnik GZ Bovec, najzaslužnejšim podelila odlikovanja in priznanja GZ Bovec, ter napredovanja v gasilske čine. Odlikovanja III.stopnje GZ Bovec sta prejela Andrejka Jakopič in Klemen Černuta, priznanje II. stopnje GZ Bovec pa Erik Černuta. Za 30 letno dolgoletno delo v gasilski organizaciji pa je prejel član društva Milko Kenda. Podelila sta še napredovanja v čine. Polona Černuta, Ula Sovdat in Marko Mlekuž so prejeli čin gasilec, Drago Černuta, Branko Černuta in Igor Černuta pa so bili imenovani v čin gasilski častnik II. stopnje. Za zaključek občnega zbora je predsednik društva podelil simbolično darilo Dragotu Černuta za svoj 50 jubilej. Zbor se je zaključil v prijetnem prijatelskem vzdušju v brunarici motela Encijan.

 

foto: Romeo Černuta
Povezave:www.gzbovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GASILSKA ZVEZA BOVEC
GASILSKA ZVEZA BOVEC
TRG GOLOBARSKIH ŽRTEV 008
Tel:041 650 341

Bodite prvi pri oddaji mnenja.