Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 15.10.2018

oblačno
Popoldne bo na vzhodu zmerno, na zahodu in v osrednji Sloveniji pa pretežno oblačno. Občasno bo rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 18, na Primorskem do 20 °C.
12°C | 21°C
torek, 16.10.2018
12°C | 21°C
sreda, 17.10.2018
12°C | 26°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 26°C
petek, 19.10.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Srečanje gasilskih veteranov bivše GZ Gornje ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
01.09.2014      22:30
A A

Srečanje gasilskih veteranov bivše GZ Gornje Posočje v Bovcu


V nedeljo, 31.08.2014 se je v Bovcu v popoldanskih urah odvijalo srečanje gasilskih veteranov in veterank treh GZ Bovec, Kobarid in Tolmin. Organizator srečanja je bila GZ Bovec.


Deli:
Vse tri omenjene GZ so nekoč tvorile skupno GZ Gornje Posočje, zato je na pobudo Borisa Zorka in skupnem dogovoru  s  predsednikoma ostalih dveh gasilskih zvez bila izražena želja, da bi se gasilski veterani in veteranke vsake dve leti srečali v drugi gasilski zvezi. Beseda je dalo dejanje in na včerajšnji lep nedeljski popoldanski dan, so se veterani in veteranke ob 16 uri zbrali pred gasilskim domom v Bovcu na letališču. Udeležilo se jih je kar lepo število in sicer 39 iz GZ Tolmin, 14 iz GZ Kobarid in 20 iz GZ Bovec. Srečanja sta se udeležila tudi poveljnik GZ Tolmin Jožef Dakskobler, predsednik GZ Kobarid Sandi Grkovič ter predsednik PGD Bovec Anton Zorč. Seveda sta zbrane najprej pozdravila gostitelja, predsednik in poveljnik GZ Bovec Boris Zorko in Miro Bozja, katera sta v svojih nagovorih poudarila namen in pomen srečanja gasilskih veteranov ter predstavila organiziranost GZ Bovec. Prav poseben in prisrčen pozdrav je bil namenjen tudi častnim poveljnikoma tov. Viktorju Kavčiču in  tov. Antonu Bozji, ter seveda vsem ostalim prisotnim. Svoje poglede in pozdrave sta prisotnim namenila tudi poveljnik GZ Tolmin in predsednik GZ Kobarid. Sledil je krajši ogled gasilskega doma,  vozil ter opreme. Po ogledu doma in okrepčilu so se nato odpravili do trdnjave Kluže, kjer so si ogledali lepote in znamenitosti tega kraja, korita  reke Koritnice in  trdnjavo Kluže z muzejem posvečenem 1. svetovni vojni. Po dobri uri ogleda, so se nato vsi skupaj vrnili v Bovec, kjer so jim pripravili okusno tipično malico "skuto in čompe" ter jedi z žara. Seveda ni manjkala tudi dobra kapljica, pa obujanje lepih spominov na pretekle čase, ko so prav ti možje orali ledino v gasilskih vrstah. Ni manjkalo tudi dobre volje, pa prešerne pesmi, vesele sprostitve in  klepeta  med gasilskimi tovariši,  vmes pa je za dobro voljo poskrbel tudi mladi harmonikar član PGD Bovec Andraž Vajngerl s svojimi ubranimi vižami. Vse dobro tudi enkrat hitro mine. Vsi zadovoljni in polni elana so si v pozdrav dejali, da se čez dve leti ponovno zberejo, tokrat v drugi gasilski zvezi. V pozdrav je sledila tudi obvezna skupna gasilska fotografija.


Povezave:www.gzbovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!