Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo zmerno, ponekod tudi pretežno oblačno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 13 °C.
6°C | 14°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
8°C | 14°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gasilci GE Trenta prevzeli v uporabo novo ......


GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
17.11.2014      18:02
A A

Gasilci GE Trenta prevzeli v uporabo novo orodišče


V soboto dne 15. novembra 2014 je bilo v Trenti za domače trentarske gasilce in njihove prebivalce poseben dan, saj so tamkajšnji gasilci PGD Bovec- enota Trenta prevzeli v uporabo novo gasilsko orodišče. Slavnostnega dogodka so se poleg domačih in sosednjih prostovoljnih gasilskih društev udeležili tudi visoki gasilski in drugi predstavniki družbenega in civilnega življenja.


Deli:

Po uradnem postroju gasilcev je najprej z prelepo domačo pesmijo z naslov »V Trenti Trenti« ubrano zapel moški pevski zbor Triglav Trenta. Nato je povezovalka programa pozvala predsednika PGD Bovec Antona Zorč k besedi, kateri je pozdravil vse prisotne goste, gasilce in občane ter se zahvalil Triglavskemu narodnemu parku (TNP) za njihovo nesebično pomoč k izgradnji prepotrebnega gasilskega orodišča v Trenti za potrebe gasilcev. Prav tako je v svojem uvodnem nagovoru prisotne nagovoril vodja gasilske enote Trenta Igor Zorč in predstavil njihovo enoto ter se zahvalil za pomoč vsem, ki so jo namenili njim. V kratkih nagovorih so si sledili tudi, v. d direktorja TNP dr. Peter Skoberne, ki je poudaril pomen delovanja TNP v teh krajih in seveda njihov doprinos in pomoč lokalnemu prebivalstvu, med drugim tudi njihova zaveza, da bodo uredili v njihovih prostorih prostore za namen gasilcev gasilske enote Trenta. Tudi poslanec DZ RS Danijel Krivec se je v svojem imenu in imenu župana Občine Bovec, kateri se iz osebnih razlogov slovesnosti ni mogel udeležiti, zahvalil TNP-u  in pohvalil delo trentarskih gasilcev in gasilcev nasploh, saj si v teh časih ni mogoče predstavljati varnega življenja brez gasilcev, saj njihove vsakdanje intervencije kažejo na to, kako pomemben člen so v sistemu zaščite in reševanja. Vse prisotne je nagovoril tudi predsednik GZ  Bovec Boris Zorko. Poudaril je, da kljub temu, da se je o tem projektu izgradnje gasilskega orodišča  za potrebe gasilcev vleklo kar nekaj časa in da je bilo tudi že kar nekaj negodovanja, pa smo na koncu vendarle lahko ponosni in veseli, da danes prevzemamo novo prostore, ki bodo še kako prav prišli celotnemu kraju Trente, še posebej pa gasilski enoti Trenta, saj bo v njem garažirano gasilsko vozilo in spravljena vsa gasilska oprema s katero razpolagajo. Po zapeti pesmi je sledil prvi svečani trenutek, ko je poveljnik Gasilske zveze Bovec Miro Bozja trem zaslužnim članom gasilske enote Trenta podelil  gasilska odlikovanja in priznanja za njihovo dolgoletno in požrtvovalno delo na področju gasilstva in varstva pred požari. Priznanja in odlikovanja so prejeli Sergej Bolčina, Tomaž Flajs in Andrej Hosner. Gasilci enote Trenta so se spomnili tudi pobudnika za ustanovitev enote v Trenti in sicer častnega poveljnika PGD Bovec Antona Bozja, takrat poveljnika društva. V spomin na to dejanje, so mu podelili priročno darilo. Tudi gostje iz pobratenega gasilskega društva Pekre, kateri so se  z močno delegacijo udeležili te slovestnosti, so se domačim gasilcem zahvalili za povabilo in dobro sodelovanje, podelili pa so jim tudi praktična darila in sicer dva triopana in dva gasilna aparata S6. Trem najbolj zaslužnim pa je predsednik PGD Bovec podelil plakete za njihov doprinos. Plakete so prejeli: TNP, razvojna zadruga Soča-Trenta, ter Steklarstvo Bovec s.p.  Sledil je končni in težko pričakovani trenutek, prerez traku in s tem tudi uradno prevzem novega orodišča, katerega so opravili v.d. direktorja TNP, poslanec DZ RS ter predsednik PGD, GZ in vodja enote Trenta. Seveda pa ni šlo brez uradnega blagoslova objekta, katerega je opravil bovški kaplan Boštjan Fegic. Za konec se je v imenu vseh trentarskih gasilcev zahvalila za udeležbo povezovalka programa, domačinka Marija Kravanja in vse prisotne povabila najprej k ogledu kratke gasilske vaje, katero so izvedli člani PGD Bovec in enote Trenta in na koncu na uradno pogostitev v njihovih novih prostorih.
Povezave:www.gzbovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GASILSKA ZVEZA BOVEC
GASILSKA ZVEZA BOVEC
TRG GOLOBARSKIH ŽRTEV 008
Tel:041 650 341

Bodite prvi pri oddaji mnenja.