Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
12°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Posvet in srečanje članic PGD-ev ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
13.11.2014      21:54
A A

Posvet in srečanje članic PGD-ev Severnoprimorske regije v Bovcu


V soboto dne 8. novembra 2014 so se članice prostovoljnih gasilskih društev v Severnoprimorski regiji udeležile srečanja in posveta članic SPR. Organizator srečanja je bila GZ Bovec in komisija sveta članic SPR.


Deli:

Članice so se ob 8.30 uri najprej zbrale pred gasilskih domom na Srpenici, kjer so jih pričakali gostitelji- predsednica komisije za članice pri GZ Bovec Beti Zorko, poveljnik PGD Srpenica Bogdan Kurczewski, predsednik GZ Bovec Boris Zorko ter ostale članice naše zveze. V kratkem pozdravnem nagovoru predsednika zveze in nato predstavitvi PGD Srpenica , so si ogledale prostore, opremo in vozni park društva, obvezno pa je sledila tudi dobrodošlica v sejni dvorani z dobrotami, ki so jih pripravile domače gasilke iz Srpenice. Srečanja se je udeležil tudi predsednik sveta SPR Marjan Stres. Žal, pa smo pogrešali predsednico komisije članic pri GZS. Sledil je premik v Bovec, kjer jih je prav tako sprejelo vodstvo domačega društva. Poveljnik Davor Gašperčič in predsednik Anton Zorč sta jima zaželela prijetno druženje in dober strokovni posvet v njihovem domu. Besedo je nato prevzel Miro Bozja poveljnik GZ Bovec in v kratkem uvodu predstavil operativno organiziranost in delovanje njihovih gasilcev na območju Občine Bovec, zatem pa nadaljeval s strokovnim posvetom za članice in sicer predstavitev delovanja in organiziranosti njihove prve specialne gasilske enote za gašenje v visokogorju Gamsi. Po tej predstavitvi, je sledila se ena strokovna predstavitev in sicer delovanje gasilcev PGD Bovec v  primeru nudenja prve medicinske pomoči na njihovem območju, katero je odpredaval Jernej Kravanja. Obe temi so gasilke navdušeno poslušale in na koncu obe predstavitvi nagradile z močnim aplavzom. Po predavanjih so se članice razdelile v dve delovni skupini in sicer ena skupina si je ogledala domovanje in opremo ter vozila PGD Bovec, druga skupina pa je odšla v center Bovca, natančneje v Buncevo hišo, kjer so jim predstavnice društva aktiva kmečkih žena iz Bovca prikazale njihove ustvarjalne izdeleke ter njihovo društveno delovanje. Po ogledu obeh skupin smo odšli v Log pod Mangart, kje so nas prav tako prisrčno pričakali člani PGD Log pod Mangartom. Njihovo delovanje sta predstavila predsednik in poveljnik Igor in Drago Černuta. Zelo zanimiv je bil tudi ogled kmečkega turizma pri Domenu Černuta, ki se aktivno ukvarja z kmečkim turizmom in kmetovanjem, ovčerejo ter predelavo okusnih mlečnih izdelkov. Vse to so imele gostje tudi na razpolago za pokušino. Že se je ura hitro bližala tretji popoldan, a članice so imele po programu še ogled Trdnjave Kluže in ogled ter predstavitev zgodovine 1. svetovne vojne, katera je divjala na tem območju. Vse to jim je nazorno predstavil Mihael Košmrl, sicer tudi član društva 1313. Po lepi predstavitvi in ogledu vojaške muzejske zbirke, je končno napočil čas, ko so se zadovoljne vrnile nazaj v prostore PGD Bovec, kjer jih je čakala zaslužena malica in družabno srečanje, ki je trajalo v pozne popoldanske ure. Na koncu se je v imenu vseh članic SPR za dobro organiziran posvet in srečanje zahvalila organizatorju GZ Bovec tudi predsednica komisije za članice v SPR Katarina Kenda Maver. Poudarila je, da je zelo vesela, da so se članice odzvale v tako velikem številu, organizator pa je pripravil zelo kvalitetno in strokovno predavanje, ter pester spremljajoči program  skozi celotno sobotno popoldne, katerega so preživele v zares lepem okolju in seveda še lepšem ambientu, kakršno je prav gotovo Bovška. 
Povezave:www.gzbovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!