Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 21°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gasilska vaja na Predelu


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
15.10.2014      21:17
A A

Gasilska vaja na Predelu


Mesec oktober je mesec varstva pred požari in gasilci smo še posebej takrat zelo angažirani in vpeti v našo gasilsko dejavnost.


Deli:

V soboto, dne 11.10.2014 so se člani Prostovoljnega gasilskega društva Log pod Mangart  na povabilo italijanskih kolegov  iz Trbiža, Camporossa, Ugowicce in Malborgheta, udeležili njihove tradicionalne gasilske vaje Treh dežel, med katerimi vrsto let sodelujejo tudi naši sosedje gasilci iz PGD Kranjska Gora in gasilci iz Avstrije. Sobotna vaja pa ni bila samo vaja, kjer so gasilci preverili svojo usposobljenost in izpravnost svojih vozil in opreme, namreč vodo so črpali iz Rabelškega jezera in jo nato verižno spravili do bivšega mejnega prehoda Predel, ter tam uspešno pogasili namišljeni požar. Poleg te vaje, katere se je skupaj udeležilo cca 200 sodelujočih vseh struktur italijanske zaščite in reševanja, pa so naši sosedje prikazali tudi prikazno vajo reševanja v Rabelškem rudniku, ter na koncu še demonstracijo sil zaščite in reševanja pri Rabelškem jezeru, kjer so sodelovala tudi vodna plovila ter helikopter. Na povabilo Italijanskih kolegov se je ogleda vaje udeležil tudi poveljnik GZ Bovec in pohvalil opravljeno delo tako naših vrlih gasilcev iz Loga pod Mangartom kot tudi ostalih sodelujočih v vaji. Izkazalo se je, da je sodelovanje obmejnih gasilcev zelo dobro.

 

Foto: R.Černuta in M.Bozja
Povezave:www.gzbovec.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI GASILSKA ZVEZA BOVEC? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


GASILSKA ZVEZA BOVEC
GASILSKA ZVEZA BOVEC
TRG GOLOBARSKIH ŽRTEV 008
Tel:041 650 341
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Ostalo
PRIŽGIMO LUČ ZA MIR
29.10.2017 | Kultura
OB STOLETNICI PLINSKEGA NAPADA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.