Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

delno oblačno
Popoldne bo v notranjosti pretežno oblačno, v gorah in na Primorskem pa precej jasno, pihala bo šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem do 19 °C.
10°C | 18°C
četrtek, 15.11.2018
6°C | 16°C
petek, 16.11.2018
5°C | 13°C
sobota, 17.11.2018
5°C | 13°C
nedelja, 18.11.2018
4°C | 11°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

BOVŠKI STAROSVETNI SMUČARJI V WAGRAINU


ŠPORT, TURIZEM

| |
22.03.2018      9:27
A A

BOVŠKI STAROSVETNI SMUČARJI V WAGRAINUFoto: TATJANA WOJČICKI
Foto: TATJANA WOJČICKI
Deli:

Starosvetni smučarji »EMAVS« Kanin Bovec so se tudi letos udeležili tekme v avstrijskem mestecu Wagrain, kjer jih vsako leto toplo sprejmejo in pripravijo zanimivo tekmo, ki se je udeležujejo starosvetni smučarji iz več držav.

Bovški starosvetni smučarji se tako tudi letos niso izneverili tradiciji, da je bilo tradicionalno srečanje v Wagrainu, nedaleč stran od Salzburga, zanimivo in pestro, pa zagotovo ni treba posebej zapisati. Bovški »starosvetniki« se udeležujejo številnih tekem po Sloveniji, in sicer na Predmeji, Kopah, Voglu, Golteh, Ptuju, v Škofji Loki, Logatcu, Cerknem in Kropi, večkrat pa se podajo tudi po Avstriji, in sicer v Mürzzuschlag, Zell am See,  Ebensee in Wagrain.

Največkrat so bili v Wagrain-u, kjer so se, kot rečeno, izkazali tudi letos. Svojo starodobno opravo, opremo in smučarsko znanje so letos pokazali Edi Terlikar, Adriano Sovdat in skupina, ki je predstavljala avstrijske vojake na smučeh, ki so jo sestavljali Mišo Košmrl, Miloš Domevšček, Ivo Ivančič, Mitja Cuder in Rene Zorko.

»Zelo smo zadovoljni, da se lahko udeležujemo srečanj tudi izven meja Slovenije, saj ob tem, da druženje vedno prinaša nova prijateljstva, na zelo izviren način promoviramo Bovec in Bovško. Ne nazadnje pridejo starosvetni smučarji iz krajev, kjer tekmujemo, tudi na tekmo na Kaninu. Zasluga, da smo se tudi letos lahko udeležili tekme v Wagrainu, gre županu Občine Bovec Valterju Mlekužu, ki je odobril plačilo prevoza s strani Občine Bovec. Zato smo županu in Občini zelo hvaležni in se tudi na tem mestu iskreno zahvaljujemo. Seveda pa lokalnim oblastem v krajih, kjer tekmujemo, vedno prenesemo tudi pozdrave našega župana Mlekuža,« je ob vrnitvi v Bovec povedal vodja starosvetnih smučarjev »Emavs« Kanin Bovec Edi Terlikar.

Starosvetne smučarje je spremljala tudi predstavnica Zavoda Dolina Soče oziroma TIC-a Bovec Tatjana Wojčicki, ki je poskrbela za dodatno promocijo Bovškega in celotne doline Soče.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bovec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!