Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

jasno
Ponoči bo povečini jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20°C.
17°C | 33°C
torek, 21.08.2018
17°C | 32°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 31°C
Opozorila
Nedelja, 19.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Pri blagoslovu prek sto motoristov


PROSTOVOLJSTVO

| |
18.05.2018      13:52
A A

Pri blagoslovu prek sto motoristovBlagoslov je opravil župnik Janez Šilar.
Blagoslov je opravil župnik Janez Šilar.
Deli:

Borovniški motoristi, znani tudi kot Bura riders, so to pomlad spet organizirali izjemno odmeven blagoslov motociklov. Kot vsa leta doslej je blagoslov potekal na prostoru pred cerkvijo sv. Marjete. Odziv je bil naravnost fantastičen, do pol poldne v nedeljo, šestega maja, se je v središču Borovnice zbralo več kot sto lastnikov jeklenih konjičev. Mimoidočim se je ponujala pravcata paleta znamk in tipov motociklov, še lepše pa je bilo videti, da domačini dogodka niso vzeli zgolj kot razstave, temveč so prišli tudi s povsem vsakdanjimi motorji, na prvem mestu je namreč šlo za blagoslov. Sicer pa je domači župnik Janez Šilar pri obredu z legendo o sv. Krištofu, zavetniku voznikov, lepo izpostavil, da se za varno vožnjo ni dovolj zanašati le na svoje moči oz. število konj pod pokrovom motorja. Da bi se vse poti končale srečno, se verni zatekajo k najvišjemu in zato tudi sprejemajo njegov blagoslov. Po koncu obreda je središče Borovnice dodobra pretresel hrum stoterih vozil, tokrat zaželeno in spodbujeno. A prav daleč motoristi niso odšli, na Molkovem trgu jih je že čakal golaž slovitega kuharja Jureta Furlana. Organizator Simon Mevec je pojasnil, da so ga udeležencem podarili borovniški Bura riders. »Zdaj nas je čedalje več,« je rekel, »lani smo šli skupaj celo na Murter, letos pa bomo vezi utrjevali še na kakem pikniku in skupni vožnji. Morda pride celo do ustanovitve društva.« Dogodek je minil tudi v dobrodelnem tonu. Zbrali so 420 evrov, nekaj je šlo za pokritje materialnih stroškov, preostalo pa so darovali borovniški Karitas.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
25.08.201 | Kultura
Fotografska delavnica (NOVO!)
26.08.2018 | Kultura
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.