Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 19.06.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, le občasno ponekod v notranjosti zmerno oblačno. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29, na Primorskem do 32 °C.
15°C | 30°C
sreda, 20.06.2018
16°C | 30°C
četrtek, 21.06.2018
17°C | 32°C
petek, 22.06.2018
18°C | 20°C
sobota, 23.06.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Torek, 19.6.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Pri blagoslovu prek sto motoristov


PROSTOVOLJSTVO

| |
18.05.2018      13:52
A A

Pri blagoslovu prek sto motoristovBlagoslov je opravil župnik Janez Šilar.
Blagoslov je opravil župnik Janez Šilar.
Deli:

Borovniški motoristi, znani tudi kot Bura riders, so to pomlad spet organizirali izjemno odmeven blagoslov motociklov. Kot vsa leta doslej je blagoslov potekal na prostoru pred cerkvijo sv. Marjete. Odziv je bil naravnost fantastičen, do pol poldne v nedeljo, šestega maja, se je v središču Borovnice zbralo več kot sto lastnikov jeklenih konjičev. Mimoidočim se je ponujala pravcata paleta znamk in tipov motociklov, še lepše pa je bilo videti, da domačini dogodka niso vzeli zgolj kot razstave, temveč so prišli tudi s povsem vsakdanjimi motorji, na prvem mestu je namreč šlo za blagoslov. Sicer pa je domači župnik Janez Šilar pri obredu z legendo o sv. Krištofu, zavetniku voznikov, lepo izpostavil, da se za varno vožnjo ni dovolj zanašati le na svoje moči oz. število konj pod pokrovom motorja. Da bi se vse poti končale srečno, se verni zatekajo k najvišjemu in zato tudi sprejemajo njegov blagoslov. Po koncu obreda je središče Borovnice dodobra pretresel hrum stoterih vozil, tokrat zaželeno in spodbujeno. A prav daleč motoristi niso odšli, na Molkovem trgu jih je že čakal golaž slovitega kuharja Jureta Furlana. Organizator Simon Mevec je pojasnil, da so ga udeležencem podarili borovniški Bura riders. »Zdaj nas je čedalje več,« je rekel, »lani smo šli skupaj celo na Murter, letos pa bomo vezi utrjevali še na kakem pikniku in skupni vožnji. Morda pride celo do ustanovitve društva.« Dogodek je minil tudi v dobrodelnem tonu. Zbrali so 420 evrov, nekaj je šlo za pokritje materialnih stroškov, preostalo pa so darovali borovniški Karitas.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!