Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 21°C
nedelja, 23.09.2018
11°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Sito za duše


KRONIKA

| |
14.08.2018      7:50
A A

Sito za dušeDeli:

Ni še minilo osem let, odkar je bil po dolgih letih prerekanj dokončan povsem nov poslovilni objekt (mrliška vežica) na borovniškem pokopališču. Kot bi bilo včeraj, mi odzvanjajo besede tedanjega župana, čemu sredi že tako malo uporabne ravne strehe zeva velika luknja. Tako naj bi si arhitektka zamislila prehod duš proti nebu. In da o namestitvi kakšnega pleksi stekla ne želi niti slišati. Pri tem je ostalo in borovniški pogrebci so se poslej v primeru slabega vremena pač stisnili v zavetrni kot ali pod streho odprli dežnike. Zadnje čase pa je opaziti še neko do sedaj nerazkrito skrivnost »nove« vežice. Majhne luknjice, ki se pokažejo zgolj na tiste dni, ko duše, kot ponavadi, letijo v nebo, voda pa z njega na zemljo. No, v tem primeru skozi luknjice v strehi naravnost v opaž. Ta je na nekaj mestih prav nesramno zazehal in nam navadnim smrtnikom razkril sito, skozi katero se morebiti sejejo tiste, bolj problematične duše. Saj še pomnite tisto o kameli, bogatašu in šivankinem ušesu? Upam, da po tem prispevku na občini ne bodo predolgo sejali in kar se da hitro po lestvi, ki ne rabi biti Jakobova, na streho poslali kakega krovca preverit, ali je sito skladno z arhitekturnimi načrti. Opaž morebiti res ni težak, a ne vem, če ne bi revež, ki bi mu po nesreči zgrmel na glavo prav sredi pogreba, od samega strahu spustil duše naravnost skozi portal v strehi.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
22.09.201 | Kultura
Delavnica rezbarstva
23.09.2018 | Kultura
Voden ogled muzejskih zbirk
25.09.201 | Kultura
Dnevi strojništva

Bodite prvi pri oddaji mnenja.