Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
4°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 16°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Bohinjski karateisti ne mirujejo


ŠPORT

| |
28.02.2014      9:31
A A

Bohinjski karateisti ne mirujejo


V zelo deževni in sneženi zimi nam v Karate vrtcu Bohinj še ni uspelo izvesti vadbe na prostem.


Majhni, hitri, glasni - to smo Karate vrtec Bohinj. Foto: Shotokan KK Bohinj
Majhni, hitri, glasni - to smo Karate vrtec Bohinj. Foto: Shotokan KK Bohinj
Deli:

Za možnost raznovrstne vadbe ima veliko zaslugo Vrtec Bohinj s pestro izbiro športnih rekvizitov in pripomočkov. S skupnimi idejami otrok, vzgojiteljice Marjane in karateistke Maje osvajamo tehnike razgibavanja, raztezanja, plezanja in plazenja pod in nad ovirami ter iger z žogo, keglji, obroči, pridobivamo motorične sposobnosti, kar je osnova karateja.

 

Največji napredek smo vsi skupaj pridobili v medsebojnem sodelovanju, medsebojni povezanosti in delu ter sodelovanju v skupini. Posledica vsega naštetega nam je prinesla veliko mero poslušnosti in discipline, kajti brez začetnega tradicionalnega pozdrava, s katerim izrazimo medsebojno spoštovanje, spoštovanje do učitelja, veščine, prostora in časa, se vadba ne prične. Smo majhni, hitri, razposajeni, glasni, ampak »karate je zakon«.

 

Karate pa je zakon tudi za malo večje in največje, ki v zimskem delu leta pridno trenirajo in vadijo kate in udarce ter se borijo z nasprotniki.

 

V mesecu februarju se je nadaljevalo tekmovanje Osnovnošolske karate lige Gorenjske, kjer so tekmovalci Shotkan karate kluba Bohinj v Kranju zastopali Osnovno šolo dr. Janeza Mencingerja in osvojili štiri zlate medalje (Žiga Leban, Jaka Taler in Maja Stare), eno srebrno in bronasto medaljo pa si je priboril Jan Štros in s tem novih 24 točk v skupno razvrstitev za OŠ dr. Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica.

 

Odlične rezultate so dosegli trije starejši tekmovalci na mednarodnem karate turnirju v Velenju. Med 283 nastopajočimi tekmovalci iz 43 klubov in šestih držav je največji uspeh dosegla kadetinja Maja Stare z nastopom v športnih borbah v kategoriji mladink. Maja je med 15 tekmovalkami zmagala tri borbe s predčasnim zaključkom borbe, v finalni borbi pa je izgubila s hrvaško tekmovalko in osvojila srebrno medaljo. Jaka Taler je med kadeti v katah osvojil tretje mesto, v športnih borbah pa drugo mesto. Aljaž L. Iskra je osvojil osmo mesto med mladinci v športnih borbah.

 

Vsi uspehi so plod skrbno in natančno vodenih treningov in priprav tekmovalcev s strani mojstrov Joža Stareta in Vojislava Ašanina.

 

 

Shotokan karate klub Bohinj

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
21.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.